در آیین افتتاحیه ششمین نمایشگاه تراکنش ایران:

کدخبر : 16570

ششمین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE2020) روز سه‌شنبه 23 دی‌ماه با حضور معاون وزیر اقتصادی و دارایی، معاون بانک مرکزی و جمعی از مسوولان و دست اندرکاران نظام بانکی کشور در محل هتل اسپیناس پالاس آغاز به کار کرد.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از شما و اقتصاد: آیین افتتاحیه این رویداد بزرگ فناوری‌‌های مالی با حضور، عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر  اقتصاد  و دارایی، مهران محرومیان،  معاون  فناوری‌های نوین بانک مرکزی، محمدمراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا و جمعی از مدیران و مسوولان حوزه بانکی کشور برگزار شد.

عباس معمارنژاد، معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و دارایی در بخشی از آیین افتتاحیه این نمایشگاه با گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی و قدردانی از تلاش‌های دست‌اندرکاران این دوره از نمایشگاه، گفت: توجه به تحول دیجیتال و اقتصاد هوشمند از یک انتخاب گذشته و به یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده و بدون توجه به تحول دیجیتال، امکان  رقابت  در اقتصاد هوشمند را نخواهیم داشت.

او اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال را یک ابرفرصت برای اصلاح مدل  کسب و کار  بانکی در کشور خواند و تاکید کرد، باید با بهره‌گیری از این ابرفرصت، خدماتمان را بر مبنای فضای دیجیتال و خدمات هوشمند، عرضه کنیم.

مهران محرومیان، معاون فناوری‌های نوین  بانک مرکزی  نیز در بخش دیگری از آیین افتتاحیه این نمایشگاه به ارائه گزارشی از عملکرد فناوری‌های بانکی و مالی در دهه اخیر و دوران کرونا پرداخت و تلاشگران حوزه فناوری‌های بانکی را به سربازان  فناوری  تشبیه کرد که به‌صورت شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر در دوره کرونا به خدمت‌رسانی مشغول بوده‌اند.

مدیرعامل مرکز فابا در این مراسم، «اکوسیستم بانکداری و پرداخت دیجیتال» را موضوع محوری ششمین دوره نمایشگاه تراکنش ایران  خواند و گفت: در این دوره از نمایشگاه همچنین موضوعاتی نظیر: نئو بانک ‌ها، کیف الکترونیکی‌ پول، هویت دیجیتال، نسل جدید کربنکینگ و تحول دیجیتال، چالش بورسی‌شدن استارتاپ‌ها و خلاء‌های نوآوری در  صنعت  بانکداری و پرداخت به بحث و بررسی گذاشته می‌‌شود.

او همچنین از حضور بیش از 50 شرکت و استارتاپ مالی در این دوره نمایشگاه خبر داد و افزود: جشنواره چهره‌های ماندگار حوزه مالی و بانکی کشور نیز در خلال این رویداد بزرگ فناوری‌های مالی برگزار و یاد چهره‌های فقیدی نظیر دکتر رحیمی انارکی، مدیرعامل فقید بانک مسکن، گرامی‌ داشته می‌شود.

معماریان، کارشناس اقتصادی و مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه‌گذاری شبا نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه تمامی بزرگان مالی و بانکی کشور در این شرایط سخت گرد هم آمده‌اند تا بتوانند خدمات نوین خود در حوزه‌های مالی و بانکی را ارائه کنند، گفت: ارائه طرح‌‌های نو در زمینه ارزهای دیجیتال، از مهم‌ترین مطالبی است که امروز در این نمایشگاه اتفاق می‌افتد و می‌تواند پشتوانه بسیار خوبی برای تبادلات مالی و بانکی بین‌المللی باشد.

شرکت‌ توسعه سرمایه‌گذاری شبا، شبکه الکترونیکی پرداخت کارت(شاپرک)، ایرانسل، ایران‌کالا، بانک سپه، بانک صنعت و معدن، آیریک  تجارت  نصف‌جهان، داده‌ورزی سداد، آُسان پرداخت، تریبون، یکتانت، بانک مسکن، فین‌تکس سنتر، بازارچه یکپارچه تبادل رمز  ارز  امین از جمله حامیان ششمین دوره نمایشگاه تراکنش  ایران  هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: