ایروانی،عبور از سد تحریم با وجود ناملایمات و سختی ها

رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت کشور:لزوم حمایت از واحدهای صنعتی گیلان

کدخبر : 17093

در حالی که روزهای دهه مبارک فجر را پشت سر می گذاریم زیر مجموعه های گروه قطعات خودرو عظام به مدیریت پدر صنعت قطعه سازی نوین ایران عباس ایروانی، از تولیدات خود در زمان جنگ اقتصادی رونمایی کردند تا سمبل شکستن کالبد تحریم ها در صنعت خودرو باشند.

 به گزارش رصداقتصادی ،در بازدید سرهنگ علی توشه رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت کشور و سرهنگ مهدی پارسا، رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان از شرکت‌های فرآوری ساخت و پایاکلاچ از زیر مجموعه های هلدینگ عظام درشهرک صنعتی رشت بر لزوم حمایت از واحدهای صنعتی گیلان تأکید شد.همچنین در نمایشگاه جهش تولید و خودکفایی که قطعاتی همچون کمک‌فنر، دیسک و صفحه کلاچ و مجموعه جعبه‌فرمان هیدرولیکی و برقی خودروهای سواری تولید داخل کشور را به نمایش گذاشته بودند از محصولات این مجموعه ها بازدید شد.

 

عظام بزرگترین قطعه ساز کشور

عظام بزرگترین قطعه ساز کشور با ۱۲ کارخانه تولیدی در استانهای مختلف ایران ، با تولید بیش از یک میلیارد قطعه  در سال ، سهم عظیمی از قطعات خودرو را تولید میکند،تمام قطعات موجود در نمایشگاه حاصل تولید دو شرکت فرآوری ساخت قطعات خودرو ایران و شرکت پایا کلاچ از زیر مجموعه های گروه قطعات خودرو عظام به مدیدیت عباس ایروانی است که اکثر قطعات خودرو کشور را تولید می‌کنند.

 

گروه عظام با بیشترین تنوع تولید با تکیه بر دانش فنی بومی شده نیروهای متخصص انواع قطعات مهم خودرو با کیفیت هم تراز استاندارد های جهانی واکثراً تحت لایسنس شرکتهای مطرح دنیا را تولید می کند. این کارخانجات که به عنوان سرمایه ای ارزشمند بستری مناسب برای تولید انواع قطعات خودرو به ارزش سالانه بیش از ٧٠٠ میلیون دلار ایجاد کرده اند که اگر وجود نداشتند امروز می بایست سالانه صدها میلیون دلار از منابع ارزی برای واردات قطعه از کشور خارج می گردید. دستیابی نزدیک به ۹۰٪ ساخت داخل در اکثر قطعات استراتژیک بطور میانگین، گواه فتح قریب الوقوع قله خودکفایی است.

 

1b898316-d76c-4b90-a023-7562890658b2

 

همچنین رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت کشور در حاشیه این بازدید با بیان اینکه وظیفه بسیج و سپاه حمایت از تولید است، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم که موانع کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی را برطرف کنیم.

 

سرهنگ علی توشه با اشاره به اینکه به نمایندگی از رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور از این کارخانه بازدید کرده است، افزود: ظرفیت بالایی در این واحد صنعتی وجود دارد که نیاز به کمک و حمایت مسئولان مربوطه دارد.

 

وی با بیان اینکه باید از چنین ظرفیت‌هایی با ارزش داخلی حمایت شود، گفت:  باید تلاش شود که تولیدات این کارخانه‌ها به کشورهای همسایه صادر شود و این مسئله از طریق برگزاری نمایشگاه امکان‌پذیر است.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به شعار سال با عنوان جهش تولید اظهار کرد: بسیج رسانه به عنوان مجموعه رسانه‌ای سپاه وظیفه حمایت از شعار سال را دارد.

 

سرهنگ مهدی پارسا با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید از تمام ظرفیت خود برای تولید و اقتصاد مقاومتی استفاده کنند، افزود: با توجه شرایط اقتصادی و تحریم ظالمانه دشمن، حمایت از کالای داخلی وظیفه همگانی است.

 

وی  امیدآفرینی را وظیفه رسانه دانست و گفت: رسانه‌ها می‌توانند همراه با امیدآفرینی نقش مهمی در جامعه ایفا کنند زیرا دشمن با تمام قدرت از طریق رسانه در حال توطئه علیه انقلاب است.

 

bbd27e2d-90d3-45d9-957c-6831f056d3d6

 

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه رسانه‌های انقلابی باید برای نقش بر آب‌کردن نقشه‌های دشمنان تمام تلاش خود را انجام دهند، بیان کرد: چهار هزار واحد صنعتی و تولیدی در استان داریم که نشان‌دهنده ظرفیت‌های بالای این استان است و باید مردم در جریان این ظرفیت‌ها قرار بگیرند.

 

همچنین در چند روز اخیر به مناسبت دهه فجر با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، عباس ایروانی بنیانگذار گروه قطعه سازی عظام از خط تولید  ECU در شرکت سازپویش از شرکت های زیر مجموعه گروه عظام بهره برداری شد.

 

در مراسم افتتاح این محصول که پیش از این وارداتی بود عباس ایروانی بنیان گذارصنعت نوین قطعه سازی ایران در این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تولید ECU را یک افتخار برای کشور است گفت: با وجود همه سختی ها و ناملایمات تاکنون توانسته ایم سد تحریم ها را شکسته و از دانش بومی نخبگان کشور استفاده کنیم و در ارتقای صنعت خودرو جلو برویم. با افتخار می گویم مسیر گروه عظام در تولید دانش و بومی سازی فناوری و قطعات با تاکید بر پژوهش با قدرت ادامه می یابد.

 

ضمناً درحال حاضر که به لطف دستان توانمند فرزندان عظام تولیداتی با بهترین کیفیت مقبول روز دنیا و تحت لایسنس شرکتهای مطرح بین المللی ساخته شده به‌کشورهایی از قبیل روسیه، ترکیه، عراق، سوریه و ایتالیا صادر شده است، توانمندی این گروه جهت تأمین قطعات خودروهای خارجی با برندهای مطرح نمایان شده و بزودی تثبیت خواهد شد، لذا این مجموعه خود داعیه دار و امیدوار به ارتقاء سطح کیفی خودروهای ساخت داخل میباشد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: