رپرتاژ اگهی /

ویزای تحصیل در انگلستان (راهنمای مرحله به مرحله)

کدخبر : 19093

ویزای تحصیل در انگلستان در سال 2021 پرتقاضاترین ویزای تحصیلی از طرف دانش آموزان و دانشجویان بوده است. برای یافتن بهترین راه دریافت ویزای تحصیل کشور انگلستان ، باید ابتدا با راهنمای مرحله به مرحله دریافت ویزای تحصیل در انگلستان آشنا شوید.پس با ادامه این مقاله همراه شوید.


 

بنا به نوع برنامه تحصیلی و سن، شما می توانید برای ۳ مدل ویزای تحصیلی در انگلستان درخواست نمائید. بستگی دارد که هدف شما از حضور در انگلستان بابت تحصیل اقامت کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد. بطور کل این ۳ دسته تقسیم بندی شامل ویزاهای زیر می گردد:

 

 • Short-trem study visa
 • General student visa
 • Child student visa

 

در دسته بندی مشخص شده مدل اول برای افرادی است که برای دوره های کوتاه مدت درخواست می نمایند. مدت این ویزا برای حداقل ۱ ماه تا ۱۱ ماه صادر می شود. دو نوع دیگر ویزا برای افرادی است که برای برنامه های بلند مدت به انگلستان قصد مهاجرت تحصیلی دارند که بنا به شرایط سنی برای افراد با سن ۴ تا ۱۶ سال ویزای Child و برای افراد بالای ۱۷ سال ویزای General درخواست می گردد.

 

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در کشور انگلستان را دارند، از طریق درخواست ویزای Tier 4 بدست می‌آید. این ویزا به منظور اقامت تحصیلی بیش از 6 ماه در انگلستان و به طور کلی در بریتانیا به دانش آموزان و دانشجویان خارجی اعطا می‌شود.

مدت زمان اقامت دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان، مرتبط با شرایط سنی آن هاست. دانش آموزان کمتر از 16 سال می توانند برای مدت حداکثر 6 سال در انگلستان به تحصیل بپردازند و این مدت تا 4 ماه دیگر قابل تمدید می باشد. حداکثر مدت زمانی که دانش آموزان بین 16 تا 17 سال می توانند در کشور انگلستان اقامت داشته باشند، 3 سال است که برای 4 ماه دیگر نیز قابل تمدید می باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیل در انگلستان

متقاضیان در ابتدا باید از یک مدرسه یا کالج در انگلستان، پذیرش تحصیلی دریافت کنند. دانش آموزان در ابتدا با ارسال مدارک و رزومه تحصیلی خود برای مدارس و یا کالج مورد نظر، تأیید اولیه را از کالج یا مدرسه دریافت کرده و سپس با پرداخت شهریه و صورت حساب ارسال شده توسط مدرسه یا کالج، نامه cass (Cass Letter) را از کالج دریافت می نمایند. سپس این نامه را به همراه سایر مدارک، جهت اخذ ویزا به سفارت انگلستان تحویل می دهند.

 • توانایی خواندن، نوشتن، حرف زدن به انگلیسی متناسب با سن دانش آموز
 • رسید گردش حساب و ارائه تمکن مالی از بانک

خانواده ها بایستی توانایی خود در تأمین هزینه های تحصیل و اقامت فرزند خود در کشور انگلستان را اثبات کنند.

 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی 348 پوند
 • ارائه مدارک تحصیلی و هویتی با ترجمه رسمی به انگلیسی
 • ارائه گواهی تولد و اثبات ارتباط با والدین

دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان و اخذ ویزای بلند مدت دانش آموزی نیاز دارند تا رضایت والدین خود را داشته باشند.

 • ارائه نامه سلامت پزشکی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس رنگی در اندازه پاسپورت

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر برای ادامه تحصیل در انگلستان با اطلاعات کامل و جامع به راهنمای تحصیل دوره کارشناسی کشور انگلستان در سال 2020-2021 مراجعه نمایید.

شرایط اخذ ویزای همراه ( ‌والدین ) برای تحصیل در مدارس انگلیس

همانطور که در منبع مقاله نیز می توانید مطالعه کنید، یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها همراهی فرزندان برای تحصیل در خارج از کشور می باشد. کشور انگلستان شرایط ویژه ای را برای ویزای همراه جهت تحصیل دانش آموزان زیر 18 سال در این کشور در نظر نگرفته است. دانش آموزان باید در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند تا خود مدرسه، قیومیت آن ها را عهده دار شود. دانش آموزانی که در مدارس دولتی انگلستان تحصیل نمایند، می توانند با خانواده های که مورد تأیید دولت انگلستان می باشند زندگی کنند.

در گذشته این امکان وجود داشت که دانش آموزان تا 12 سال، به همراه پدر و مادر خود (با ویزای همراه یا گاردین) جهت تحصیل در مدارس انگلستان مهاجرت نمایند. اما در حال حاضر تنها با اخذ ویزای توریستی، امکان بازدید پدر و مادر از فرزندان محصل خود در کشور انگلستان وجود دارد.

توجه بفرمایید که ویزای همراه (والدین) برای دانش آموزان در انگلستان زمانی صادر می‌شد که :

 • دانش آموز در یک مدرسه خصوصی (غیر رایگان) و روزانه ثبت نام شده باشد؛
 • این نوع از ویزا برای والدینی بود که فرزند دانش‌آموز آنها زیر 12 سال باشد؛
 • مدت زمان این ویزا برای 6 ماه یا 12 ماه بوده و تا زمانی که این فرزند زیر 12 سال باشد، می‌توان این ویزا را تمدید کرد.
 • هزینه درخواست ویزای همراه دانش آموز 516 پوند است.
 • درخواست ویزای همراه بهتر است که حدود 3 ماه قبل از سفر به انگلستان، به سفارت داده شود.
آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه