رپرتاژ اگهی /

راهنمای جامع خرید تابلوهای ترافیکی

کدخبر : 19197

آیا شما هم قصد خرید انواع تابلوهای ترافیکی را دارید؟ ما در این مطلب راهنمای جامع و کاملی در خصوص خرید تابلوهای ترافیکی به شما ارائه می دهیم.

 

تابلوهای ترافیکی امروزه از محبوب ترین انواع نشانه ها و تابلوهای هشداری به شمار می آیند که شاهد نصب آنها در بسیاری از جاده ها و خیابان ها هستیم. استفاده از این تابلوها در بسیاری از موارد لازم و ضروری است و به همین علت نیز شما باید به طور کامل با آنها آشنا شوید و اطلاعات کاملی را درباره ویژگی ها و مشخصات این محصولات به دست بیاورید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این تابلوها صحبت کنیم و نکات بسیار مهم و جذابی را در خصوص آنها به شما ارائه دهیم. بنابراین با ما همراه باشید.

 

آشنایی با تابلوهای ترافیکی

تابلوهای ترافیکی از جمله تابلوهای هشداردهنده ای هستند که کیفیت آنها اهمیت بسیار زیادی در خیابان های شهر دارد و در صورتی که با کیفیت بالا تولید نشده باشند و یا علائم روی آنها به شکل درستی طراحی نشده باشند می توانند باعث بروز مشکلات مختلف از جمله کج فهمی رانندگان در درک کردن این تابلوها، افزایش ترافیک شهری و طولانی کردن مدت زمان رسیدن به مقصد توسط رانندگان شوند. این تابلوها از این جهت دارای اهمیت زیادی هستند که می توانند به رانندگان کمک کنند تا مسیرها را به شکل درست تری درک کنند، سرعت مجاز را به آنها یادآوری کرده و از بروز تصادفات مختلف جلوگیری کنند و هشدارهای ترافیکی مربوط به زمان های مختلف در طول روز از جمله هشدارهای شبانه را به رانندگان ارائه دهند. همین عامل نیز باعث می شود تا طراحی و ساخت تابلوهای استاندارد ترافیکی از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد.

 

C:\Users\Ali\Desktop\80396---1.jpg

 

تابلوهای استاندارد ترافیکی چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از مهمترین ویژگی های تابلو استاندارد ترافیکی این است که باید مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و سایر عوامل محیطی داشته باشد و رنگ این تابلوها نباید در اثر تابش نور خورشید کیفیت خود را از دست دهد. سازگاری با شرایط جوی و همینطور محیط زیست را نیز می توان از دیگر ویژگی های مهم این تابلوها به شمار آورد که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. در خصوص ابعاد و اندازه این تابلوها استانداردهای جهانی وجود دارد که تابلوهای ساخته شده حتما باید در این ابعاد و اندازه های استاندارد طراحی و ساخته شده باشند تا بیشترین تاثیر را در کنترل ترافیک داشته باشند. خوانا و قابل فهم بودن، پیروی از زبان بین المللی یا چند زبانه بودن و مشخص کردن نام خیابان های اصلی را نیز باید به ویژگی های مهم این محصولات اضافه کرد. توجه داشته باشید که برای ساخت تابلوهای ترافیکی استاندارد باید از متریال هایی استفاده شود که آلودگی و گرد و غبار را به خود جذب نکنند. در ادامه بیشتر درباره جنس مواد استفاده شده در ساخت این تابلوها صحبت خواهیم کرد.

 

C:\Users\Ali\Desktop\80396---2.jpg

 

انواع تابلوهای ترافیکی

تابلوهای ترافیکی را می توان به دسته های مختلف تقسیم بندی کرد که هر یک از آنها دارای کاربردهای خاص خود می باشند و در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. تابلوهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی اولین دسته از این تابلوها می باشند که معمولا شامل هشدارهایی مانند تابلو ایست ، توقف ممنوع و موارد این چنینی هستند. بیشتر رنگی که در تولید این تابلوها استفاده می شود قرمز است و معمولا به صورت دایره ای نیز تولید می شوند. دومین دسته از تابلوهای ترافیکی تابلوهای خطر هستند. این تابلوها در مواردی استفاده می شوند که جاده یا خیابان در دست تعمیر باشد یا این که موانعی در طول مسیر وجود داشته باشد. شکل این تابلوها معمولا مثلثی است و شما می توانید یک نوار قرمز رنگ را نیز در اطراف آنها مشاهده کنید. دسته سوم از این تابلوها نیز تابلوهای اطلاع دهنده هستند که در رنگ های مختلف مانند سبز، آبی، زرد و ... تولید می شوند و اشکال مختلفی نیز دارند. این تابلوها اطلاعاتی درباره مسیر و خیابان ها یا جاده ها در اختیار شما قرار می دهند.

 

C:\Users\Ali\Desktop\80396---3.jpg

 

برای ساخت این تابلوها از چه جنس موادی استفاده می شود؟

امروزه از متریال های مختلفی برای تولید تابلوهای ترافیکی استفاده می شود که هر یک از این متریال ها دارای ویژگی های مخصوص خود می باشند. با این حال ویژگی مشترکی که شما می توانید در میان تمامی این متریال ها مشاهده کنید مقاومت بالایی است که در برابر عوامل محیطی دارند. گالوانیزه یکی از موادی است که معمولا برای تولید تابلوهای استاندارد ترافیکی از آن استفاده می شود و به علت مقاومت بالا در برابر رطوبت و نور خورشید می تواند گزینه مناسبی برای تولید تابلوهای ترافیکی باشد. گالوانیزه لبه دار به علت طراحی خاصی که نسبت به گالوانیزه ساده دارد کاربرد بیشتری در تولید این تابلوها دارد و امروزه شاهد آن هستیم که بیشتر تابلوهای تولید شده با استفاده از گالوانیزه لبه دار ساخته می شوند. از دیگر متریال هایی که می توان از آنها برای تولید و ساخت این تابلوها استفاده کرد می توان به آلومینیوم ساده یا آلومینیوم لبه دار نیز اشاره کرد. یکی دیگر از پرکاربردترین متریال های ورقه های آهنی هستند که برای تولید انواع تابلوهای استاندارد ترافیکی استفاده می شوند و معمولا از یک پوشش الکترواستاتیک نیز روی این ورقه های آهنی استفاده می شود.

 

C:\Users\Ali\Desktop\80396---4.jpg

 

کیفیت تابلوهای ترافیکی استاندارد به چه شکل است؟

در بخش های قبلی تا حدودی درباره کیفیت تابلوهای ترافیکی استاندارد صحبت کردیم و گفتیم که این تابلوها باید مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی داشته باشند. این مقاومت بالا باعث می شود تا طول عمر تابلوهای استاندارد ترافیکی نیز افزایش پیدا کند ولی متاسفانه در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان این محصولات توجهی به این نکته ندارند و همین عامل نیز باعث می شود تا تابلوهای تولید شده مقاومت و طول عمر چندانی نداشته باشند. در صورتی که برای ساخت این تابلوها از متریال های با کیفیت و با روکش مناسب استفاده شده باشد و رنگی که برای طراحی این تابلوها استفاده شده نیز رنگ مرغوبی باشد شما می توانید مطمئن باشید که یک تابلوی با کیفیت و با طول عمر بالا خواهید داشت که خرید آن از نظر اقتصادی برای شما کاملا به صرفه خواهد بود. یکی دیگر از نکات کیفی مربوط به این تابلوها تجهیزات و دستگاه هایی است که برای تولید و طراحی آنها مورد استفاده قرار می گیرد. هرچه این دستگاه ها پیشرفته تر باشند می توان انتظار داشت که محصول نهایی نیز کیفیت بالایی داشته باشد.

 

C:\Users\Ali\Desktop\80396---5.jpg

 

قیمت تابلو ترافیکی به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید تابلوهای ترافیکی را دارید حتما سوالات زیادی درباره قیمت این محصولات در ذهن شما وجود دارد. قیمت این تابلوها به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما در این بخش قصد داریم به طور کامل درباره این عوامل صحبت کنیم. کیفیت ساخت یکی از مهمترین عواملی است که می تواند روی قیمت تابلوهای استاندارد ترافیکی تاثیرگذار باشد. هرچه متریال هایی که برای تولید و ساخت این محصولات استفاده شده است از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و رنگ های مرغوب تری برای طراحی آنها استفاده شده باشد قیمت این تابلوها افزایش پیدا می کند. شرکت سازنده این تابلوها نیز می تواند عامل مهم دیگر روی قیمت آنها باشد. تابلوهای ترافیکی در اندازه ها و ابعاد مختلفی تولید می شوند. بنابراین کاملا طبیعی است که اندازه این تابلوها نیز روی قیمت آنها تاثیرگذار باشد و تابلوهای بزرگتر قیمت بالاتری نیز داشته باشند.

 

نکات مهم برای خرید این تابلوها

اولین نکته ای که برای خرید این تابلوها باید به آن دقت کنید کیفیت محصولاتی است که خریداری می کنید. هرچه تابلوهای خریداری شده کیفیت بالاتری داشته باشند طول عمر بیشتری خواهند داشت و در نتیجه خرید آنها از نظر اقتصادی برای شما به صرفه تر خواهد بود. همچنین از ویژگی یک تابلو خوب جنس علائم ایمنی به کار رفته در آن نیز بسیار مهم است، برای این کار باید سعی کنید تولیدکننده و فروشنده های درجه یک را برای خرید انتخاب کنید که در ادامه یکی از بهترین تولیدکنندگان این محصولات را به شما معرفی خواهیم کرد. قبل از این که اقدام به خرید تابلوهای ترافیکی کنید به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا نیازسنجی کرده و بررسی کنید که چه تعداد تابلو و در چه ابعادی نیاز دارید. برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم از افراد متخصص در این حوزه مشورت بگیرید تا تعداد مناسبی از این تابلوها را در ابعاد درست خریداری کنید و به این ترتیب در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

 

C:\Users\Ali\Desktop\80396---6.jpg

 

فروشندگان تابلوهای ترافیکی به چند دسته تقسیم می شوند؟

به طور کلی فروشندگان تابلوهای ترافیکی را می توان به دو دسته مختلف تقسیم بندی کرد. دسته اول فروشندگانی هستند که تابلوهای استاندارد ترافیکی را از سازندگان این محصولات با قیمت عمده خریداری کرده و با قیمت بالاتر به فروش می رسانند. معمولا ابعاد و اندازه تابلوهایی که توسط این فروشندگان به فروش می رسد قابل تغییر نیست و ثابت می باشد. دسته دوم سازندگان این تابلوها می باشند که شما می توانید تابلوهای مورد نیاز را با قیمت بسیار مناسب تر و در اندازه های مختلف از آنها خریداری کنید.

 

خرید تابلوهای استاندارد ترافیکی از سایت الو ایمنی

مجموعه الو ایمنی یکی از بهترین مجموعه های تولید کننده تابلوهای ترافیکی است که تابلوهایی با کیفیت بالا، با قیمت مناسب و در اندازه های مختلف را به فروش می رساند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید انواع علائم و تابلوهای ترافیکی را دارید به شما پیشنهاد میکنیم حتما از خدمات سایت ما در این حوزه استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید. کافی است در گوگل کلمه الو ایمنی را سرچ کنید..

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه