رپرتاژ اگهی /

4 مرحله آسان برای از بین بردن بوی سرکه از فرش

کدخبر : 20242

سرکه یک محصول پاک کننده طبیعی و ملایم است که می تواند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از سرکه معمولا در از بین بردن انواع لکه های فرش موثر است اما همچنین می تواند بوی ماندگار و اسیدی بر روی فرش بر جای بگذارد.

اگر می خواهید فرش خود را تمیز با بوی تازه نگه دارید، می توانید بوی سرکه را با استفاده از یک محصول خانگی ملایم دیگر یعنی جوش شیرین از بین ببرید. جوش شیرین ارزان است و روند از بین بردن بو به کمک آن، بسیار آسان و سریع خواهد بود.

 

بنابراین در این مقاله که به کمک تکنسین های قالیشویی در گیشا آماده شده قصد داریم تا 4 مرحله آسان برای از بین بردن بوی فرش را به شما آموزش دهیم.

 

 

 

 

مرحله 1: لکه گیری

اولین کاری که باید انجام دهید پاک کردن سرکه اضافی از فرش است. برای این کار یک دستمال کاغذی رولی را خیس کنید و بر روی محلی که به تازگی سرکه ریخته است، قرار دهید. دستمال کاغذی را به آرامی بر روی منطقه مورد نظر فشار دهید تا سرکه اضافی آن خارج شده و جذب دستمال شود. عدم مالیدن فرش، باعث می شود الیاف فرش آسیب نبینند.

پس از این کار، بررسی کنید که آیا فرش هنوز مرطوب است. اگر سرکه پاک شده است، دیگر نیازی به خیساندن پارچه نیست. فقط یک دستمال خشک تمیز بردارید و باقیمانده سرکه و اب را از فرش خارج کنید.

این فرآیند را چند بار تکرار کنید تا حداکثر مقدار سرکه از فرش استخراج شود.

 

 

مرحله 2: استفاده از جوش شیرین

مرحله بعدی استفاده از جوش شیرین است. درست مثل سرکه، از جوش شیرین نیز برای از بین بردن رطوبت و بوی فرش استفاده می شود. اما در اینجا ما قصد داریم تا از آن برای از بین بردن سرکه اضافی از فرش و همچنین از بین بردن بوی آن استفاده کنیم.

برای این منظور فقط کافیست جوش شیرین را روی مناطقی که سرکه ریخته اید، بپاشید و اجازه دهید حدود 1 ساعت بماند. جوش شیرین سرکه اضافی را از فرش خارج می کند. همچنین جوش شیرین می تواند بوی سرکه را نیز خنثی کرده و از فرش حذف نماید. اگر احساس کردید که بوی سرکه هنوز از بین نرفته است، می توانید مراحل را تکرار کرده و اجازه دهید جوش شیرین یک شب تا صبح بر روی فرش باقی بماند.

در صورتی که فرش شما همچنان بوی سرکه می دهد، می توانید از خدمات یک قالیشویی حرفه ای همچون قالیشویی ازگل کمک بگیرید. قالیشویی ها با دارا بودن دستگاه های پیشرفته و مواد شوینده حرفه ای، به خوبی می توانند انواع بوهای فرش را از بین ببرند.

 

مرحله 3: جاروبرقی بکشید

با جاروبرقی کشیدن، جوش شیرین هایی که سرکه را به خود جذب کرده اند، حذف کنید. جاروبرقی کشیدن پس از انجام مراحل فوق، ضروری است. زیرا جوش شیرین باقیمانده می تواند باعث جذب گرد و خاک شده و رطوبت فرش را حفظ کند. جوش شیرین جاذب سرکه همچنین با جابجایی فرش، به درون الیاف نفوذ کرده و به این ترتیب نه تنها بوی سرکه را از بین نمی برد بلکه باعث آلودگی بیشتر می شود.

عدم جاروبرقی کشیدن پس از استفاده از جوش شیرین باعث می شود فرش خشک نشده و محل مناسبی برای ورود باکتری ها باشد. ورود باکتری ها و قارچ ها نیز در نهایت منجر به کپک زدن فرش می شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که جوش شیرین را به خوبی جارو برقی کرده اید و در صورت عدم دستیابی به نتایج مطلوب، فرآیند را مجددا تکرار کنید.

 

مرحله 4: استفاده از قهوه

ترفند دیگری که می توانید برای از بین بردن بوی بد سرکه از موکت و فرش به کار ببرید، استفاده از قهوه است.

مشخص شده که قهوه می تواند بوی دود سیگار از فرش ها، دیوارها، اتومبیل ها و غیره را خارج کند. استفاده از قهوه می تواند بوی بد را از بین ببرد و در عوض بوی مطبوع قهوه را بر جای بگذارد. اما به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از قهوه، از دستگاه های تهویه مطبوع استفاده کنید تا بو جمع نشود و به بیرون رانده شود.

در صورتی که با انجام دادن تمام مراحل فوق، بوی سرکه هنوز به طور کامل از فرش خارج نشده است، می توانید از خدمات قالیشویی اقدسیه استفاده کنید.

 

 

کارهایی که باید قبل از استفاده از سرکه بر روی فرش انجام دهید

اکنون که می دانید چگونه بوی سرکه را از بین ببرید، وقت آن است که قبل از استفاده از سرکه بر روی فرش نیز چندین مورد را در نظر بگیرید.

 

بوی سرکه را با روغن های معطر کاهش دهید

برای جلوگیری از بوی سرکه، پیش از استفاده از آن، سرکه را با روغن های معطر و اسانس ها ترکیب کنید. برای این منظور می توانید نصف فنجان سرکه را با 1 لیتر آب و 5 قطره از یکی از روغن های اساسی شامل روغن لیمو، رزماری، اکالیپتوس یا برگ درخت چای ترکیب کنید.

 

پس از پاک کردن هر نوع لکه با سرکه، حتما از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین می تواند با سرکه واکنش داده و اسید استیک ایجاد کند. بنابراین جوش شیرین پس از استفاده از سرکه، می تواند به خوبی سرکه را از فرش خارج کرده و در نتیجه از باقی ماندن بوی آن نیز در فرش جلوگیری کند.

 

از بین بردن انواع بوی فرش با استفاده از خدمات قالیشویی

قالیشویی های حرفه ای همچون قالیشویی محدوده اقدسیه به کمک تکنسین های حرفه ای آشنا به روش های نوین قالیشویی می تواند انواع لکه ها و آلودگی های فرش شما را از بین ببرند. شما می توانید جهت تمیز کردن راحت و بدون دردسر انواع لکه های فرش به قالیشویی های مجاز اعتماد کنید.

 

قالیشویی توحید

قالیشویی توحید یکی از قالیشویی های حرفه ای با دستگاه های به روز و تکنسین های دوره دیده است که در سراسر شهر تهران، کرج، شمیرانات و ... فعالیت دارد. شما می توانید انواع خدمات مورد نظر قالیشویی و موکت شویی و حتی مبل شویی را از ما بخواهید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه