کدخبر : 11344

مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو در طرح‌های پیک سایی برق استان یزد مشارکت کردند.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد در دیدار با مدیرمجتمع صنعتی چادرملو از همکاری این مجتمع با صنعت برق کشور تقدیر و تشکر کرد .

ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد ، در دیدار با محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو، همکاری‌های این مجموعه با صنعت برق استان را مهم و موثر دانست و خواستار تداوم همکاری در مدیریت مصرف بار سال جاری شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و تعامل موثر صنایع استان، از پیک بار تابستان سال جاری نیز به خوبی و بدون قطعی عبور کنیم.
مهندس محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو نیز ضمن تشریح فعالیت ها و همکاری های این مجتمع، شرایط کار بخش های مختلف این مجتمع صنعتی را تشریح کرد.

گفتنی است، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو علاوه بر اتخاذ تدابیری چون، استقرار سیستم مدیریت انرژی ISO50001 در کارخانه های فولادی خود و در راستای صرفه جویی و بهبود مصرف انرژی، شناسایی عوامل مؤثر بر مصرف گاز و برق (طی بررسی 5 سال گذشته) و تلاش در راستای کنترل این عوامل و بهینه سازی تجهیزات  جهت کاهش مصرف و جابجایی زمان تعمیرات دوره ای واحدها به زمان پیک بار به منظور کمک به پایداری شبکه برق، به  احداث یک واحد  نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی در مجتمع صنعتی خود در اردکان یزد اقدما کرده است.

این طرح شامل 2 واحد گازی و یک واحد بخار، با ظرفیت تولید 500  مگاوات برق است که در سال  1395 بطور کامل راه اندازی شد و در مدار شبکه سراسری برق کشور قرار گرفت.
علاوه بر آن هم اکنون نیز چادرملو طرح احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی را در دست اجرا دارد که بزودی به بهره برداری می رسد .

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه