معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان:

کدخبر : 13099

ذوب آهن اصفهان اخیراً گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل راه آهن را دریافت نمود . در خصوص این موفقیت مهم ، با معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان گفتگو نمودیم که حاصل آن در پی می آید :

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان،  مه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : باتوجه به این که کیفیت انواع ریل تولیدی در این شرکت اعم از ۴۶E2 و ۴۹E1 و ۶۰E1 که طی سه سال گذشته در زمان های متفاوت در نورد ۶۵۰ تولید شده اند ، توسط بازرسین کنترل کیفیت ذوب آهن اصفهان و بازرسین ثالث از شرکت های معتبر بازرسی مانندB.V فرانسهS.G.S , I.E.I ,  مطابق با استاندارد اروپایی EN13674-1 به صورت کاملاً دقیق مورد بررسی و بازرسی قرار گرفته و در نتیجه کیفیت آن تائید شده و جهت استفاده مشتریان به همراه گواهینامه فنی و ضمانت نامه ارسال شده اند .

وی افزود : بنابراین  ذوب آهن اصفهان به این نتیجه رسید که برای ریل های تولیدی از سازمان ملی استاندارد ایران گواهی استاندارد ریل تقاضا کند . در این رابطه از اواخر سال ۱۳۹۸ فرآیند اخذ آن آغاز گردید ، در ابتدا با توجه به این که تنها تولیدکننده ریل در ایران ، ذوب آهن اصفهان بوده و این کار برای اولین بار صورت می پذیرفت ، لذا در سامانه سینا مربوط به اداره استاندارد ثبت نگردیده بود . پس از درخواست ذوب آهن این محصول در سامانه سینا وارده شده و از اوایل سال ۱۳۹۹ با حضور نماینده  اداره استاندارد نمونه های لازم از ذوب های مختلف جهت انجام  آزمون های کیفی و پذیرش مطابق با استاندارد EN13674-1 انتخاب شده و با همکاری آزمایشگاه مرکزی ذوب آهن به آزمایشگاه ثالث جهت انجام این آزمایشات ارسال گردید .

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اظهار داشت : با توجه به این که آزمایشگاه آزمونه فولاد تنها آزمایشگاهی است که گواهی ایزو 17025 ریل را دارا می باشد،  از طرف اداره استاندارد برای انجام این آزمون به خصوص آزمون های کیفی انتخاب گردید .حدوداً به مدت سه ماه انجام دقیق این آزمون ها در آزمایشگاه آزمونه فولاد زمان برد . در تمام طول انجام آزمایشات مربوطه نماینده اداره استاندارد در آزمایشگاه ثالث حضور داشته است . در نهایت نمونه های ریل ارسالی ذوب آهن اصفهان توانست با موفقیت کامل این آزمون ها را پاس کرده و بدین ترتیب سازمان ملی استاندارد ایران پس از بررسی نهایی و تائید کیفیت ریل تولیدی ذوب آهن اصفهان ، موافقت خود را در جهت صدور گواهی استاندارد انواع ریل مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره ۱-۲۲۶۶۹ اعلام نموده و براساس آن شرکت ذوب آهن اصفهان مجاز به استفاده از علامت استاندارد ایران برای محصول ریل های ویگنول راه آهن با وزن واحد طول ۴۶ کیلوگرم بر متر و بیشتر گردید .

مهدی نصر با اشاره به این که سازمان ملی استاندارد ایران  مرجع بسیار معتبری در مورد تائید کیفیت محصولات می باشد، گفت : سازمان ملی استاندارد ایران کیفیت محصول ریل ذوب آهن را تائید نموده است ، لذا پیشنهاد می گردد مشتریان ریل های ذوب آهن مانند سایر محصولات ، درخواست سفارش خود را در  سازمان بورس کالا اعلام نموده و از طریق بورس سفارش خرید ریل داده شود .

در پایان از همکاری پرسنل مدیریت های کیفیت ، آزمایشگاه مرکزی و مهندسی نورد در این رابطه تشکر می گردد  همچنین یادآوری می گردد در این رابطه سازمان ملی استاندارد ایران به خصوص اداره کل استاندارد استان اصفهان و حوزه معاونت فروش همکاری بسیار خوبی در این راستا داشته که مزید امتنان می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه