کدخبر : 13356

افزایش حدود ۷۰ درصدی میزان سرمایه گذاری پروانه‌های بهره‌برداری صادره در پنج ماهه ۹۹/ رشد بیش از ۴۰ درصدی تعداد جواز های تاسیس صادره معاونت طرح و برنامه وزارت صمت درصد تغییرات شاخص های اصلی صنعت، معدن و تجارت کشور را در پنج ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام کرد.

به گزارش رصد اقتصادی: معاونت طرح و برنامه وزارت صمت درصد تغییرات شاخص های اصلی صنعت، معدن و تجارت کشور را در پنج ماهه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام کرد که بر این مبنا میزان سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری صادره ۶۹.۹ درصد افزایش داشته و همچنین تعداد جوازهای تاسیس صادره نیز رشد ۴۰.۳ درصدی را ثبت نموده است. به گزارش شاتا، بنابراین گزارش میزان سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری صادره در ۵ ماهه اول ۹۹ بالغ بر ۳۲۶.۱ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۶۹.۹ درصدی در این بخش را نشان می دهد. همچنین میزان اشتغال ثبت شده پروانه های بهره برداری صادره در این مدت ۴۱ هزار و ۸۵۸ مورد بوده که نشان از افزایش ۳.۷ درصدی این شاخص نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

در این گزارش تعداد جواز های تاسیس صادره در پنج ماهه اول امسال، ۱۴ هزار و ۸۰۶ فقره اعلام شده که رشد ۴۰.۳ درصدی را نشان می‌دهد. پیش بینی سرمایه گذاری جواز های تاسیس صادره ۱۷۵۹.۶ هزار میلیارد ریال بوده است که می تواند زمینه اشتغال ۳۲۲ هزار و ۳۷۱ نفر را فراهم نماید.

بر اساس این گزارش میزان رشد سرمایه گذاری جواز های تاسیس صادره در پنج ماهه اول امسال ۳۱.۵ درصد و همچنین افزایش میزان اشتغال این بخش ۲۹.۴ درصد بوده است. طبق گزارش اعلام شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۵ ماهه اول امسال، تعداد ۲۳۸ هزار فقره جواز صنفی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۰.۲ درصدی را نشان می‌دهد

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه