کدخبر : 13768

در مراسمی که با حضور سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مسئولین شهرستان خواف و جمع کثیری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد، از ۱۱۰ خانواده معظم شهید و ایثارگر تقدیر بعمل آمد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد سنگان ، حجت الاسلام والمسلمین شمسیان امام جمعه شهرستان خواف در آیین آغاز یادواره شهدای شهرستان خواف برپایی این مراسم را توفیقی بزرگ دانست و گفت : یکی از راه های خدمت به شهدا و ایثارگران برگزاری چنین مراسماتی است و از همه عزیزان و بزرگواران حاضر در یادواره و دست اندرکاران اجرایی کار کمال تقدیر و تشکر را دارم.

وی افزود : برگزاری یادواره شهدای والامقام کمترین کار ما درارج نهادن به جان فشانی ها و از خودگذشتگی هایشان است و ما در مقابل آن همه عظمت و ایثار واقعا شرمنده ایم و مسلما مهمترین هدف در عمل باید پیروی از شیوه و هدف شهدا باشد.

امام جمعه شهرستان خواف در ادامه ضمن تشکر از اقدام گرانقدرشرکت فولاد سنگان در برگزاری یادواره ۱۱۰ شهید و ۶ شهید گمنام شهرستان خواف گفت: شهدا رفتند تا پرچم عزت و اقتدار ایران اسلامی برپا باشد تا انشاالله در فردای قیامت در پیشگاه خداوند و شهدا، سرمان بالا باشد. وی افزود: پیام شهدا وحدت و انسجام است و بحمدالله مردمان شریف شهرستان خواف اعم ازاهل تشیع و تسنن این پیام را بخوبی دریافت کرده و شکرگذار این نعمت و لطف الهی بوده اند.

سردار رمضان شریف سخنگوی ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره شهدای شهرستان خواف ضمن تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس و تبیین یاد و خاطره شهدا و حماسه آفرینی های ایثارگران در جامعه و انتقال آن به نسل سوم گفت: مهمترین چیزی که شهدا از ما می خواهند تداوم راه آنها و هدفی است که برای آن به شهادت رسیدند.

ایشان در ادامه ضمن تقدیرازبرگزاری یادواره شهدا گفت : ازاقدامات ارزشمند و انسان دوستانه شرکت فولاد سنگان سنگان تقدیر و تشکر میکنم و انشاالله خداوند ما را از رهروان راستین راه شهدا قرار دهد . شریف افزود: باید واقعیت های جنگ تحمیلی هشت ساله بدون تحریف و بر اساس واقعیتها به نسل جوان انتقال یابد و تصویر واقعی دوران دفاع مقدس را برای جوانان ارایه کنیم . وی ادامه داد: همه کسانی که راجع به دفاع مقدس در این ۴۰ سال گذشته قلم زده اند بر این نکته اذعان دارند که صدام و حزب بعث و حامیان منطقه ای و دشمنان قسم خورده انقلاب یعنی آمریکا و صهیونیستها همه محاسبات لازم را برای شروع جنگ انجام داده بودند و اطمینان داشتند به هدف شوم خود از تجاوز به کشور ما می رسند ولی با رشادتهای رزمندگان اسلام و ایثارگران تحت رهبری امام خمینی (ره) به اهداف خود نرسیدند. وی گفت: حاکمان دست نشانده کشورهای عربی منطقه تصور میکنند که اگر به ستون پوسیده رژیم صهیونیستی تکیه کنند میتوانند ادامه حیات بدهند ولی از این اقدام خود سخت پشیمان می شوند.

همه گروههای فلسطینی برقراری ارتباط کشورهای عربی منطقه با رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند و این اقدام برخی از کشورهای عربی جز نفرت و آشکارسازی خیانت این کشورها برای مسلمانان چیز دیگری به همراه ندارد. وی خطاب به حاکمان کشورهای عربی منطقه گفت: سوء استفاده از رافت کشور بزرگ و قدرتمند ایران در این زمینه حد و اندازه ای دارد و اگر به نصیحت رهبر معظم انقالب در محکومیت و عواقب این اقدام گوش نکنید سخت پشیمان می شوید.

سخنگوی ستاد کل سپاه گفت: سرلشگر شهید سلیمانی چهل سال لباس رزم را از تن در نیاورد و در تداوم رشادتهای خود در دوران دفاع مقدس، علیه گروههای تکفیری و داعش و وابسته به آمریکا و رژیم غاصب صهونیستی افتخارات بسیاری از خود به یادگار گذاشت و برای دفاع از امت مسلمان اعم از شیعه و اهل سنت در برابر دشمنان و ایادی سرسپرده آنها عظمت آفرید و کشورهای منطقه را از شر داعش نجات داد. وی اضافه کرد: سپاه و سازمان بسیج و ارتش امثال شهید سلیمانی فراوانی را در دامان رهبری پرورش داده اند و شهید قاسم سلیمانی همچنان زنده است و دشمنان از سایه و هیبت او باید بترسند.

شریف افزود: به برکت انقلاب اسلامی، هم اکنون ۹۶ درصد ملت ما از نعمت برق و ۹۸ درصد از گاز طبیعی و درصد قابل توجهی از بهداشت و درمان برخوردار هستند و امروز به برکت مدیران دلسوز، کشور ما جزء کشورهای مطرح در حوزه علم ، فناوری ، صنعت و تقویت بنیه دفاعی هستیم و این از افتخارات کشور ماست. گفتنی است این یادواره در روز یکشنبه ۰۷/۰۶/ ۹۹با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف( سخنگو سپاه پاسداران)، مدیرعامل فولاد سنگان ، امام جمعه ، فرماندار، مسئولین شهرستان خواف و جمع کثیری از رزمندگان و خانواده معظم شهدا در مسجد امام جعفرصادق ( ع ) این شهر برگزار شد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه