در نهمین نمایشگاه بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری معدن و صنایع معدنی

کدخبر : 13837

بندیکت واتمبا سفیر کشور کنیا در جمهوری اسلامی ایران با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نهمین نمایشگاه بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری معدن و صنایع معدنی ، همکاری با ذوب آهن اصفهان را خواستار شد .

به گزارش رصد اقتصادی و  به نقل از ذوب آهن اصفهان،  واتمبا ، جمهوری اسلامی ایران را کشور صنعتی و توسعه یافته دانست و گفت : باتوجه به قابلیت های صنعتی جمهوری اسلامی ایران و معادن غنی در کشور کنیا ، این دو کشور می توانند همکاری های خود را افزایش دهند .
سفیر کشور کنیا افزود : این کشور دارای معادن غنی سنگ آهن است و امیدواریم از تجربه ایرانیان برای احداث کارخانه های فولادی و استخراج معادن بهره مند شویم .
وی ارتباط بین کشور های آفریقایی و ایران را یاد آور شد و تاکید کرد : کشورهای آفریقایی به ویژه کنیا ارتباط خوبی با ایران دارند .
واتمبا در خصوص محصولات فولادی ایران نیز گفت : بر اساس اطلاعاتی که کسب کردم ، تولیدات فولادی کارخانه های ایرانی به ویژه ذوب آهن اصفهان ، محصولات باکیفیتی است و ما امیدواریم از این محصولات در صنایع ساختمان ، سدسازی و ... استفاده کنیم .
مجید مرادیان,معاون روابط عمومی ذوب آهن اصفهان با تشریح فرایند و کیفیت محصولات این شرکت،گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین شرکت تولید کننده مقاطع طویل در غرب آسیا محصولات خود را به  پنج قاره دنیا صادر می کند.
وی به تولید ریل در ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: ریل تولیدی در این شرکت براساس استاندارد جهانی صورت می گیرد و با تولیدات مشابه شرکت های اروپایی قابل رقابت است.
وی با اشاره به توانمندیهای کارشناسان صنعت فولاد ایران برای سرمایه گذاری و مشارکت در بخش معادن سنگ آهن و احداث صنایع فولادی در کشور کنیا تصریح کرد: درخواست سفیر کشور کنیا به استحضار مدیریت عالی و مسئولین ذی ربط در ذوب آهن اصفهان  می رسد.
 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه