شکست پیاپی رکورد واحد ریخته‌گری در فولادسازی شماره 1 مجتمع فولاد خراسان

کدخبر : 14041

کارکنان توانمند و پرتلاش ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد خراسان توانستند به رکورد ریخته‌گری 11 ذوب متوالی در کارخانه شماره یک فولادسازی دست یابند.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی  فولاد خراسان ، رئیس واحد ریخته گری مجتمع فولاد خراسان، آماده‌ به‌ کاری تجهیزات، دقت در برنامه ریزی برای ریخته گری پیاپی و هماهنگی میان بخش های مختلف تولید و پشتیبانی، را از عوامل این موفقیت دانست و افزود: حمایت مدیریت عالی شرکت در ارتقا انگیزش همکاران و  اجرای منظم برنامه‌های تولید نقش اساسی در کسب این رکورد در سال جهش تولید داشته است.

 علیرضا راستگو در تشریح جزئیات این خبر گفت: در روز یکشنبه6 مهرماه  1399،در دو  شیفت کاری  BوC با ریخته گری 11 پاتیل مذاب 110 تنی به صورت پیوسته و بدون تعویض تاندیش ریخته گری، این رکورد را به ثبت رساندیم. این درحالی است که رکورد قبلی در این ناحیه مربوط به 19 اردیبهشت ماه 1392 در گروه C  با ریخته گری پیاپی 10 ذوب بوده است.

مهندس کل شیفت فولاد سازی هم در این باره  اظهار کرد: تاندیش که ظرف واسط بین پاتیل و قالب ریخته‌گری است به دلیل محدودیت عمر قطعات ویژه نسوز آن، قابلیت حداکثر 10 ذوب را دارد و به ذوب‌های متوالی که با یک تاندیش ریخته‌گری می‌شود اصطلاحاً «سکوئنس» (توالی) گفته می‌شود. پس از پایان هر سکوئنس، ریخته‌گری برای حدود 60 دقیقه متوقف می‌گردد تا فعالیت های تخلیه خطوط ریخته گری، آماده سازی قالب­ها و بازرسی‌های معمول انجام شود و سپس فعالیت ریخته‌گری جدید شروع شود.

احمد ارشیا افزود: ریخته گری11 ذوب پیوسته بدون توقف نشان دهنده عملکرد دقیق و کنترل مداوم فرایند توسط کارکنان تولید و بیانگر آماده به کاری بالای ماشین ریخته‌گری و فعالیت های مناسب کارکنان تعمیرات و همچنین ذوب رسانی مناسب واحدهای فولادسازی است.

حمیدرضا زارع معاون بهره برداری شرکت، ضمن تبریک دستیابی به این رکورد، از همکاری و تلاش یکایک کارکنان ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، اعم از واحدهای داخلی و پیمانکاران ناحیه و واحدهای پشتیبانی، تشکر و قدردانی کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه