مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد:

کدخبر : 14098

«علی ارجمندی»، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با تشکر از حمایت و پشتیبانی مدیرعامل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران در پیشبرد اهداف این شرکت گفت: یکی از مهمترین اقدامات این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری ثبت سرمایه 5 هزار و 100 میلیارد ریالی شرکت در مرداد ماه بود که با هدف تامین مالی مناسب و به موقع طرح‌های توسعه‌ای شرکت سرمایه‌گذاری صورت گرفت.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  روابط عمومی مس ، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه با بیان اینکه نماد سرچشمه از ابتدای سال جاری تا کنون بازدهی خوبی نصیب سهامداران کرده است اظهار داشت: قیمت هر سهم در ابتدای سال 6217 ریال بوده است و در تاریخ 30 شهریور این رقم به 11، 260 ریال به ازای هر سهم شد که نشان دهنده بازدهی 84 درصدی این سهم برای سهامدارانش بوده است.

وی افزود: همچنین برنامه‌ریزی جهت مشارکت با سایر شرکت‌های معدنی و صنعتی استان کرمان جهت راه اندازی کارخانه لاستیک  در استان کرمان از دیگر اقدامات مهم این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری است.

به گفته ارجمندی افزایش ماشین آلات معدنی به منظور توسعه فعالیت‌های معدنی، توسعه فعالیتها در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان، اجرای پروژه پیمان مدیریتی حمل اسید مجتمع مس سرچشمه، برنامه‌ریزی جهت خرید واگن باری و ایزوتانک به ارزش 30000 میلیارد ریال بصورت اجاره به شرط تملیک برای شرکت ناوصنعت و تامین منابع مالی برای بازارگردانی سهام شرکت در بازار سرمایه از دیگر فعالیت‌ها و اقدامات مهم این شرکت در سال جهش تولید است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با بیان اینکه تامین منابع مالی برای پرداخت سود سهامداران زودتر از زمان قبلی اعلام شده گفت: از ابتدای سال تاکنون از فرصت بازار سرمایه جهت شناسایی سود و متنوع نمودن پرتفوی بورسی استفاده کرده‌ایم و به همین منظور پرتفوی بورسی با مبلغ 50000 میلیارد ریال در بازار سرمایه تشکیل داده‌ایم.

ارجمندی با اشاره به فعالیت و عملکرد شرکت‌های تابعه این شرکت؛ که در حوزه های صنعتی، معدنی و تولیدی- فنی، مهندسی و پژوهشی خدمات فنی و عمومی مالی و اقتصادی و در راستای نیازهای شرکت مس و سایر مشتریان به طور پویا فعالیت می کنند؛ اظهار داشت: خوشبختانه مدیرعامل شرکت مس در خصوص حمایت از شرکت های تابعه تاکید موکد دارند به همین دلیل شرکت‌های تابعه ضریب افزایش خوبی با توجه به افزایش هزینه‌ها دریافت کرد‌ه‌اند.

وی در ادامه به عملکرد مالی این شرکت در نیم سال نخست اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون سود عملیاتی حدود 2000 میلیارد ریال شناسایی کرده‌ایم و با این میزان سود  طی دوره 6 ماهه نخست اهداف بودجه‌ای محقق شده است و پیشبینی شرکت بر این است که با توجه به شناسایی سود حاصل از بازار سرمایه، سود پروژه ها نیز در نیمه دوم سال، در سال جاری حداقل 5000 میلیارد ریال سود عملیاتی برای سهامداران محقق شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه با بیان اینکه نماد سرچشمه از ابتدای سال جاری تا کنون بازدهی خوبی نصیب سهامداران کرده است اظهار داشت: قیمت هر سهم در ابتدای سال 6217 ریال بوده است و در تاریخ 30 شهریور این رقم به 11، 260 ریال به ازای هر سهم شد که نشان دهنده بازدهی 84 درصدی این سهم برای سهامدارانش بوده است.

ارجمندی با بیان این‌که شرکت سرمایه گذاری سرچشمه بطور میانگین طی 5 سال اخیر بیش از 80 درصد  از سود خود را تقسیم نموده و این مسئله باعث جذابیت سهم برای سهامداران است، گفت: تشکیل پرتفوی بورسی بهینه و سود ده با مبلغ 5000 میلیارد ریال در بازار سرمایه و درآمدزایی بالا از پروژه فلوتاسیون سرباره از مهمترین مزیت‌های سرمایه‌گذاری برای سهامداران در این شرکت است.

وی درباره پروژه فلوتاسیون سرباره گفت: این طرح به‌صورت EPC توسط این شرکت در حال انجام است و تاکنون بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی، 16 درصد پیشرفت مالی در بخش ریالی و 58 درصد پیشرفت مالی در بخش ارزی داشته است.

ارجمندی همچنین با اشاره به ارزش ذاتی بالاتر از قیمت تابلو سهم شرکت سرمایه‌گذاری در بورس گفت: در حال حاضر نسبت قیمت به ارزش ذاتی 37 درصد می‌باشد و با توجه به اینکه شرکت از پتانسیل رشد عالی برخوردار است گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت محسوب می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه