رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

کدخبر : 14238

دکتر پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در دیداربا مدیران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در مجتمع صنعتی این شرکت با تاکید بر اهمیت و ضرورت توسعه فعالیت های اکتشافی در چادملو و دستیابی به ذخایر جدید سنگ آهن افزود: با تعیین تکلیف نرخ سنگ آهن و منطقی شدن قیمت آن باید شرایط اجرای طرح های توسعه این شرکت را فراهم کنیم.

به گزارش  رصد اقتصادی و به نفل از روابط عمومی چادرملو ، پورابراهیمی  با اشاره به وجود بیش از 40 هزار میلیارد ریال رانت اقتصادی در  صنعت فولاد  و  سنگ آهن  تاکید کرد:  نباید سود این  صنعت  فقط برای صنایع پائین دستی باشد .

پورابراهیمی افزود:  در شرایط فعلی کشور، تداوم و توسعه فعالیت های اینگونه شرکت های  ارزش آفرین می تواند راه گشایی اشتغال  بسیاری از نیروهای جوان و تحصیل کرده باشد .

رییس کمیسیون اقتصادی  مجلس شورای اسلامی  همچنین با بیان اهمیت انتقال آب  خلیج فارس  به استانهای کرمان و  یزد  گفت : آب، یکی از حیاتی ترین نیازهای مناطق کویری است که خوشبختانه با همت 3 شرکت بزرگ معدنی و صنعتی کشور به ثمر رسیده است . وی نقش مهندس تقی زاده  مدیر عامل شرکت  معدنی و صنعتی چادرملو را در اجرای این طرح عظیم ملی بسیار مؤثر عنوان کرد و گفت : مهندس تقی زاده از مدیران توسعه گرا و جسوری است  که همراه با دیگر مدیران دخیل در این پروژه با تلاش و پیگیری قابل تقدیر، با وجود برخی ناملایمات، توانستند طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس را اجرا و به نتیجه نهایی برسانند .

در این دیدار مهندس ناصر تقی زاده، مدیر عامل  و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادملو ضمن تشریح طرح های توسعه این شرکت که می تواند تحولی مهم در  رشد اقتصادی  استان یزد و صنعت کشور ایجاد کند گفت : باید دست از تنگ نظری ها برداریم و اجازه دهیم از منابع جدید معدنی بهره برداری کنیم .

وی با یاد آوری اینکه: کویر  ایران  سرشار از معادن و ذخایر ارزشمند خدادادی است گفت.  در پی دستیابی به ذخیره 2 میلیارد تنی سنگ آهن در یکی از پهنه های معدنی استان یزد هستیم که نیاز صنایع فولادی کشور را تا 15 سال تأمین می کند .  

دکتر دشتی  نماینده مردم  اردکان در مجلس  شورای اسلامی  نیز در این دیدار خواستار زمینه سازی متولیان کشور برای یک  انقلاب  معدنی شد .

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه