به مناسبت 13 آبان سالروز افتتاح ماشین ریخته‌گری شماره 5 مطرح شد؛

ماشین ریخته‌گری شمارۀ 5 تنها خط ریخته‌گری فولادهای محیط نفت و گاز ترش کشور

کدخبر : 14742

غلامـــرضــــا سلیـــــمی، مدیـــــر ناحیــــۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه، به‌مناسبت گرامیداشت 13 آبان سالروز افتتاح ماشین ریخته‌گری شمارۀ 5 این شرکت گفت: این ماشین با قابلیت تولید ضخامت‌های 200، 220 و 250 میلی‌متر نقش مؤثری در تولید سفارش‌های صادراتی و خاص داشته و افتخار تولید گرید فولادی گازترش را نیز در کارنامۀ خود دارد، به‌طوری‌که در حال حاضر امکان تولید این گرید در کشور فقط با این ماشین وجود دارد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان ، مدیـــــر ناحیــــۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه ، با اشاره به اینکه این ماشین در 13 آبان 1395 راه‌اندازی شد و پس از چند ماه توانست با موفقیت دورۀ learning   curve را پشت سر بگذارد، ادامه داد: سال 1396 به‌واسطۀ وجود این ماشین در ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، جهش تولید به میزان بیش از 800 هزار تن نسبت به سال‌های قبل از آن محقق شد. این میزان افزایش تولید امروزه در کشور ما معادل یک کارخانۀ فولادسازی مستقل است؛ به‌طوری‌که فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا با ظرفیتی نزدیک به این عدد راه‌اندازی شدند و سپس توسعه یافتند.

سلیمی تأکید کرد: ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم همچنان سعی بر به‌روز نگه‌داشتن تجهیزات و کارگاه‌های خود دارد و این ماشین را نیز به مجهزترین و آخرین امکانات و قابلیت‌های روز دنیا مجهز خواهد کرد.

 وی از به‌روزرسانی سایر ماشین‌های ریخته‌گری فولاد مبارکه در آینده خبر داد و گفت: با تجربه‌ای که به‌واسطه نصب و بهره‌برداری از این ماشین حاصل شد، مقرر است سایر ماشین‌های ریخته‌گری خصوصا ماشین

 شمارۀ 1 در راستای ابر پروژۀ نورد گرم شمارۀ 2 توسعه یابد و تجهیز شود تا همچنان در تأمین نیاز بازار داخل کشور و صادرات سهم بیشتری داشته باشیم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: