آروبیس امیدوار به تحقق برنامه‌های مالی به‌رغم همه‌گیری کووید 19

کدخبر : 14811

مدیرعامل کمپانی آلمانی «آروبیس» به‌عنوان بزرگترین تولید کننده مس اروپا؛ گفت: این شرکت انتظار دارد پیش‌بینی درآمدهایش در سال جاری به‌رغم خسارت‌های اقتصادی ناشی از بحران کووید 19 به وقوع بپیوندد.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، رونالد هرینگز گفت: «آروبیس» به خوبی بر بحران ویروس کرونا چیره شده و ما در حال دستیابی به تولید بالایی هستیم.
او افزود: به درآمدهای عملیاتی پیش‌بینی شده پیش‌مالیاتی 218 تا 295 میلیون دلار این گروه برای سال مالی 2020/2019 دست خواهد یافت.
رونالد هرینگز گفت: من می توانم این پیش‌بینی را تأیید کنم، ما انتظار داریم به این ارقام دست یابیم اما هنوز نتایجی در دست نداریم که آن را اعلام کنیم.
بر اساس این گزارش، «آروبیس» پریمیوم‌های مس 2021 را 96 دلار بالای ارقام بورس فلزات لندن پیشنهاد خواهد داد، که علی رغم همه‌گیری کووید 19 تغییری نسبت به 2020 ندارد.
هرینگز با بیان این‌که ما همچنان به رغم شیوع ویروس کرونا شاهد تقاضای بالا برای مس هستیم، افزود: زمینه‌های اصلی‌ای که نیازمند مس می‌باشند به قوه خود باقی خواهند ماند: دیجیتالیزه کردن، انتقال به انرژی سبز، برقی‌سازی و تولید اتومبیل‌های برقی. ما همچنین شاهدیم که بعضی کشورها در حال شروع پروژه‌های زیر ساختی خود برای کمک به بهبود اقتصادی‌شان، هستند و احداث زیرساخت‌ها نیاز به مقادیر هنگفتی از مس دارد. ما در سطح تقاضای تولید مشاهده شده پیش از بحران کووید 19 نیستیم، اما مشاهده می‌کنیم که کاهش‌های نسبتاً اندک 10 تا 15 درصدی در تقاضا برای بعضی فراورده‌ها در مقایسه با دوره بسیار خوب پیش از کووید 19 وجود دارد.
بر پایه این گزارش، تعرفه‌های ذوب و پالایش، مبالغ تعیین شده 62 دلاری برای فراوری سنگ معدن در 2020، در حال حاضر از طرف صنعت مس مورد بحث قرار گرفته است. رونالد هرینگز  در این‌باره گفت: من این سطح را به اندازه کافی بالا نمی‌بینم که بتواند زنجیره تولید مس را به طور پایدار حمایت کند. ما شاهدیم که عرضه کنسانتره از سوی معادن به خوبی جریان دارد که به نظر می‌رسد بر تأثیرات کووید 19 غلبه کرده اند و قویاً به تولیدشان ادامه می‌دهند. من انتظار دارم طی ماه‌های آینده جریان تولید کنسانتره مس به خوبی ادامه یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه