مدیرعامل شرکت مس در آیین امضای تفاهم نامه احداث و نوسازی مدارس در ورزقان عنوان کرد

کدخبر : 15960

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در آیین امضای تفاهم‌نامه احداث و نوسازی مدارس در ورزقان با تشکر از استاندار محترم آذربایجان شرقی، نماینده محترم ورزقان، فرماندار و تمامی مسئولان استان که با همدلی و یکرنگی زمینه توسعه و رشد صنعت مس در آذربایجان را فراهم کردند، گفت: علاوه بر امضای تفاهم‌نامه ساخت و نوسازی مدارس، این شرکت سال گذشته ساخت آزادراه خواجه ورزقان را شروع نموده است.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که مس خود را در کنار مردم ‌می‌‌بیند گفت: در زمینه مقابله با کرونا شرکت مس در طول این مدت کمک‌های زیادی در راستای ارتقای مراکز درمانی،  تجهیز بیمارستان ورزقان و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در روستاها انجام داده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی مس، افزود: تیم فوتسال مس سونگون قهرمان لیگ برتر و آسیا شده و امسال نیز در جام باشگاه‌های آسیا حضور خواهد داشت و با برنامه‌ریزی انجام‌شده بازهم قهرمانی آسیا را کسب می‌کنیم.
سعدمحمدی افزود: همچنین با توجه به رشد فضای ورزشی در منطقه و قهرمانی‌های تیم فوتسال مس سونگون طرح ایجاد یک کمپ ورزشی مدرن چندمنظوره در ورزقان نهایی شده که به‌زودی اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه با شاره به تحقق برنامه‌هایی که برای رشد و توسعه مجتمع مس سونگون برنامه‌ریزی‌شده بود گفت: اکتشاف در منطقه شرایط مساعدتری پیدا کرده است و قرارداد عملیات اجرایی و تعیین پیمانکار احداث کارخانه فاز 3 تغلیظ در حال نهایی شدن است.
وی افزود: برای احداث فاز 3  از اواسط سال گذشته تاکنون پنج میلیون مترمکعب خاک‌برداری انجام‌شده است و 140 کانتینر تجهیزات این کارخانه سال گذشته به مجتمع مس سونگون منتقل شد و از بابت تأمین تجهیزات نگرانی نداریم.
سعدمحمدی با اشاره به این‌که خوشبختانه مناقصه احداث کارخانه ذوب نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند اظهار داشت: با تعیین پیمانکار، به‌سرعت عملیات احداث کارخانه 100 هزار تنی ذوب که با قابلیت افزایش به 200 هزار تن تعریف‌شده است به سرعت آغاز خواهد شد.
برگزاری آزمون استخدامی در استان آذربایجان شرقی
مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که برای تأمین منابع مالی این طرح‌ها نگرانی وجود ندارد اظهار داشت: علاوه بر اشتغال مستقیم این طرح‌های برکات زیادی برای منطقه دارد و موجب ایجاد کارگاه‌ها و مراکز ساخت قطعه و تجهیزات و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و رونق مالی در این شهرستان می‌شود. 
وی با بیان این‌که با اجرایی شدن این طرح‌ها برای تعداد زیادی از جوانان این منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد افزود: به دنبال اجرای آزمون استخدامی برای جذب 290 نفر نیرو از منطقه ورزقان و استان آذربایجان شرقی هستیم. از طریق آزمون افراد تا سطح دیپلم از شهرستان ورزقان و با هدف اجرای شایسته‌سالاری و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان تحصیل گرده استان، مقاطع کارشناسی و بالاتر از جوانان استان جذب و بکارگیری می‌شوند.
به‌زودی خبرهای خوش اکتشافی را اعلام می‌کنیم
سعدمحمدی همچنین از اکتشاف 327 میلیون تن ذخیره معدنی در سونگون خبر داد و گفت: تا پایان امسال، اخبار خوش دیگری از افزایش اکتشاف مس در این منطقه اعلام خواهم کرد.
مدیرعامل شرکت مس بیان کرد: خوشبختانه در منطقه اهر دو نقطه مستعد معدنی مس اکتشاف کردیم. همچنین به دنبال سر و سامان دادن به معدن مس مزرعه هستیم تا با مهیاکردن شرایط افزایش تولید موجبات اشتغال‌زایی و گردش مالی و ایجاد تحول در منطقه را فراهم کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه