عضو هیات مدیره شرکت گسترش صنایع ریلی ایران :

کدخبر : 16065

با تولید ریل زبانه توسط ذوب آهن اصفهان ، اثر تحریم بر این محصول خنثی شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، مصطفی بهرامی عضو هیات مدیره شرکت گسترش صنایع ریلی ایران در بازدید از ذوب آهن اصفهان ، تولید ریل زبانه سوزن توسط این شرکت را گام مهمی در جهت توسعه حمل و نقل ریلی کشور دانست و گفت : تولید ریل زبانه سوزن یکی از خواست های اصلی راه آهن جمهوری اسلامی بود که توسط ذوب آهن اصفهان انجام شد و حتی امکان صادارت این محصول نیز وجود دارد .

وی با اشاره به اینکه تولید ریل زبانه سوزن در انحصار دو شرکت خارجی بود ، افزود :  تا کنون این محصول استراتژیک از  کشورهای اروپایی  وارد می شد که تحریم ها ،  واردات  این محصول را با  مشکلات  زیادی مواجه کرد و عملاً این محصول به  ایران  عرضه نمی شد.

بهرامی افزود : بسیار خوشحالیم که این مشکل با توان ودانش متخصصین  ذوب آهن  اصفهان حل شد و سالیانه دو تا سه میلیون یورو  صرفه جویی  ارزی به دنبال خواهد داشت  و با صادرات این محصول  ارز  آوری نیز خواهیم داشت .

عضو هیات مدیره شرکت گسترش صنایع ریلی ایران با اشاره به اینکه  ریل زبانه سوزن مهمترین بخش سوزن ریل است ، گفت : بومی سازی کامل سوزن ریل به عنوان یک اولویت و هدف مهم  مد  نظر بود و خوشحالیم که یکسال تلاش شبانه روز ی ذوب آهن و شرکت گسترش صنایع ریلی ایران این هدف را محقق نمود .  

وی افزود : این موفقیت  نتیجه اعتماد به متخصصین داخلی و جوانان کشور است و الان به خود می بالیم که توانستیم علاوه بر خودکفایی به صادرات نیز فکر کنیم  .

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه