کارنامه تولید نه‌ ماهۀ امسال شرکت مس منتشر شد؛

رشد 10 درصدی تولید آند و 5 درصدی کاتد مس

کدخبر : 16081

دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: تا پایان آذر‌ماه سال 1399، شرکت ملی صنایع مس ایران 263 هزار و 71 تن آند و 206 هزار و 777 تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه به ترتیب رشد 10 و5 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  «مس پرس»، سعدمحمدی با اعلام این خبر و با بیان این‌که با این میزان تولید موفق به شکستن رکورد تولید آند طی بازه زمانی نه ماهه سالیان گذشته شدیم، گفت: همچنین بررسی و مقایسه آمار تولید آند شرکت مس در نه‌ماهه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که شرکت مس با رشد 16 درصدی 37 هزار و 264 تن بیشتر آند تولید کرده است.
وی با بیان این‌که در تولید کاتد، مقایسه 9 ماهه نخست امسال با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد 9 درصدی است اظهار داشت: شرکت مس در مجموع در مقایسه با مدت زمان مشابه 17 هزار تن بیشتر کاتد تولید کرده است.
سعدمحمدی با بیان این‌که شرکت مس در این بازه زمانی در تولید کنسانتره مس نیز از برنامه جلوتر بوده است، بیان کرد: طی این مدت، شرکت مس 905  هزار و 445 تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ 858هزار و 872 تنی، رشد 5 درصدی نشان می‌دهد.
به گفته سعدمحمدی با این میزان تولید کنسانتره، موفق به شکستن رکورد قبلی کنسانتره مس طی بازه زمانی نه ماهه سالیان گذشته شدیم.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس اشاره کرد و گفت: در نه ماهۀ ابتدایی امسال این شرکت در مجموع 219 هزار و 652 تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه با رشد 3 درصدی مواجه شده است.
سعدمحمدی بیان کرد: شرکت مس در این بازه زمانی، درمجموع 134 میلیون تن سنگ معدن استخراج کرده است که نسبت به برنامه امسال 1 درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: همچنین شرکت مس در نه ماهۀ اول امسال، 40 میلیون تن سنگ سولفور برداشت کرده است که 2 درصد از برنامه در نظر گرفته برای برداشت سنگ سولفور جلوتر است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه