طی سال های 92 تا 98؛

کدخبر : 16209

آمارها نشان می دهد ایمیدرو در راستای اقدامات توسعه ای با ظرفیت سازی در زنجیره تامین فولاد، افزایش تولید محصولاتی همچون کنسانتره سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی و فولاد خام را به ثبت رسانده است.

به گزارش رصد اقتصادی و  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در جهت تامین پایدار مواد معدنی و اولیه مورد نیاز صنایع معدنی، تکمیل زنجیره فلزات اساسی را طی سال های گذشته مورد توجه قرار داده است. این مهم در راستای استراتژی های توسعه ای ایمیدرو و با رویکرد جلب سرمایه گذاری های بخش خصوصی محقق شده است.

 

بنابر این گزارش، در زنجیره تامین فولاد و در بخش کنسانتره سنگ آهن میزان تولید این محصول در سال 92، به میزان 23 میلیون تن بوده و این رقم تولید در سال 98 تا 47 میلیون تن افزایش یافته است. میزان تولید گندله در سال 92 به 20 میلیون تن رسید و با بهره برداری از طرح های مختلف فولادی در کشور، میزان تولید این محصول در سال 98 به 41 میلیون تن رسید.

 

 

در بخش آهن اسفنجی میزان تولید از 15 میلیون تن سال 92 به 27 میلیون تن در سال 98 رسید.

 

همچنین در سال 92 میزان تولید فولاد خام 16 میلیون تن بود که با بهره برداری از طرح های فولادی بین سال های 92 تا 98، تولید بیش از 27 میلیون تن از این محصول در سال 98 رقم خورد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه