مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین خبر داد:

مجتمع صنعتی اسفراین رکورد تولید خود را شکست/ تولید ۵۹ هزار تنی فولاد اسفراین طی ۹ ماهه امسال

کدخبر : 16234

مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین‌ گفت: این مجتمع صنعتی با تولید ۵۹ هزار و ۴۱۷ تن محصولات فولادی در ۹‌ ماهه امسال، رکورد میزان تولید خود از ابتدای تاسیس را شکست.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی فولاد اسفراین ، کیومرث میرزایی اظهار داشت: این مجتمع صنعتی، در پایان آذرماه امسال با تولید 59 هزار و 417 تن محصولات فولادی، برابر با کل سال 1398 تولید داشته و توانسته است رکوردی بی سابقه را رقم بزند.

وی افزود: میزان تولید مجتمع در 9 ماهه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل مجتمع صنعتی  فولاد  اسفراین ارتقای تولید و رسیدن به خودکفایی کشور در این حوزه را از اهداف این مجتمع برشمرد و گفت: تولید 85 هزار تن محصول تا پایان سال 1399 از اهداف راهبردی این مجتمع است که تلاش می کنیم به این هدف دست پیدا کنیم.

مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیر  پوشش  سازمان گسترش و نوسازی صنایع  ایران  و بزرگ‌ترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در  خاورمیانه  است که امکان ساخت 140 گونه فولاد آلیاژی را دارد.

این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و  فناوری  پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های  نفت  و گاز، نیروگاهی،  کشتی  سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع  معدن  و فولاد را دارد.

شهرستان 120 هزار نفری اسفراین در 60 کیلومتری  جنوب شرقی  بجنورد مرکز  خراسان شمالی  قرار دارد.

این شهرستان با دارا بودن 2 مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ  استان خراسان  شمالی محسوب می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه