131 هزار متر حفاری طی یک سال در شرایط تحریم

کدخبر : 16318

در راستای سیاست های ایمیدرو مبنی بر جلب سرمایه گذاری و واگذاری محدوده ها به بخش خصوصی، این سازمان تاکنون با 100 شرکت سرمایه گذاری همکاری داشته است. همچنین به رغم تحریم ها، در سال گذشته 131 هزار متر حفاری توسط ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه و تابعه صورت گرفته است.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو ، در راستای سیاست های ایمیدرو در جهت جذب مشارکت بخش خصوصی، با شرکت های مختلف، جلسات متعدد برگزار و با فراهم ساختن امکان بازدید از محدوده های فوق نسبت به تشویق  سرمایه گذاران  داخلی و خارجی اقدام شد.

نخستین فراخوان واگذاری محدوده به  بخش خصوصی  در سال 94 و در طلای نیکوئیه (استان قزوین) صورت پذیرفت. همچنین در فراخوان سال 97 تعداد 9 زیرپهنه در نواحی آباده – جازموریان با 9 شرکت بزرگ معدنی منتخب، مشارکت صورت گرفت.

در این راستا عملیات اکتشافی آن ها در سال 98 پیگیری شد.

مشارکت 100شرکت بخش خصوصی

این در حالی است که در طول سال های گذشته نیز شرکت های بخش خصوصی در امور مشاوره ای، پیمانکاری و ... پس از برگزاری مناقصه، در اجرای تمامی طرح های اکتشافی را در اختیار گرفته اند. در این مدت حدود 100 شرکت داخلی که برخی از آن ها از شریک خارجی، بهره جسته اند،‌ طرح های اکتشافی این سازمان را اجرا کرده اند.

131 هزار متر حفاری

این گزارش می افزاید، کل حفاری های اکتشافی انجام شده در سال 98 به رغم فشارهای خارجی و تاثیرات تحریم، به 131 هزار متر رسید. عملیات اکتشافی انجام شده شامل؛ اکتشافات عمومی، شناسایی و پی جویی بوده که عمدتا معطوف به سنگ آهن، زغال سنگ، بوکسیت، عناصر نادر خاکی، طلا و مس است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه