ماجرای قرارداد فولاد مبارکه با همسر یکی از مسئولین دولتی چه بود؟

کدخبر : 16469

چندی پیش موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس که مدتهاست بر اثر اختلافاتی شبه سیاسی با مدیرعامل فولاد مبارکه، این شرکت را آماج انتقادات قرارداده و عزم خود را برای اصلاح کل کشور از این شرکت قرارداده، سندی را منتشر کرد که در آن فولاد مبارکه قراردادی با پروین داداندیش همسر محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری منعقد کرده بود.اماحقیقت ماجرا چیز دیگریست.

به گزارش رصد اقتصادی ، چندی پیش موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس که مدتهاست بر اثر اختلافاتی شبه سیاسی با مدیرعامل فولاد مبارکه، این شرکت را آماج انتقادات قرارداده و عزم خود را برای اصلاح کل کشور از این شرکت قرارداده، سندی را منتشر کرد که در آن فولاد مبارکه قراردادی با پروین داداندیش همسر محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری منعقد کرده بود.اماحقیقت ماجرا چیز دیگریست.

دکتر پروین داداندیش رئیس دانشگاه آزاد واحد تهران غرب است که بعنوان نماینده حقوقی دانشگاه قرارداد را امضا نموده است. همان گونه که در سربرگ قرارداد منتشر شده توسط موسوی لارگانی نیز طرف دوم قرارداد به نام (دانشگاه آزاد اسلامی) بوده و رئیس این دانشگاه یعنی دکتر داداندیش بعنوان نماینده حقوقی آن را امضانموده است.

اما موضوع وقتی شفاف تر می شود که بدانیم فولاد مبارکه واحدی مستقل به نام ارتباط صنعت با دانشگاه را در ساختار خود نهادینه نموده و حدود ۱۳۰ دانشگاه، مرکز تحقیقاتی علمی پژوهشی و شرکت دانش بنیان با آن طرف قرارداد هستندکه یکی از آنها نیز دانشگاه تهران غرب است. دانشگاه های اصفهان، شهرهای مجاور و بسیاری از شرکت های دانش بنیان نیز در این لیست حضور دارند که ارقام قراردادی آنها به مراتب بیشتر از قرارداد با دانشگاه تهران غرب است. یکی از این مراکز، مرکزلیزر ایران مستقر در تهران است که چندی پیش با حمایت فولاد مبارکه پروژه ای را کلید زد که ایران را در جمع پنج کشورتولید کننده لیزر پرتوان قرار داد.

ضمن اینکه پرداخت ها در فولاد مبارکه برای هر قراردادی مستلزم ارائه مدارک مثبته عملکردی است وگرنه هر پرداختی می تواند از طریق بازرسان سازمان های نظارتی کشور مورد سئوال واقع گردد چرا که فولاد مبارکه از شرکت های بورسی ایران است.

 

اکنون با شفاف شدن موضوع باید از نماینده محترم پرسید تا کی قرار است با ارائه اطلاعات مخدوش، روابط فولاد مبارکه با مراکز علمی مورد تخطئه قرار گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه