امام جمعه بافق:

کدخبر : 16514

حجت الاسلام سعادت فر نقش شرکت سنگ آهن را در کار فرهنگی تربیتی نقش مهم دانست و اظهار کرد: این مجموعه اقدامات و برنامه های فرهنگی بسیاری را انجام داده و در این زمینه مشارکت خوبی با مجموعه شهر داشته است. باید کار فرهنگی راهبرد مهم مسئولان و فعالان فرهنگی باشد.

 رضا فلاح مبارکه مدیرعامل شرکت سنگ آهن صبح امروز به همراه مدیران و معاونان خود با حضور در دفتر امام جمعه با حجت الاسلام سعادت فر دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار فلاح مبارکه پیرامون تاریخچه معدن چغارت و بهره برداری از آن،احداث کارخانه فرآوری و ساخت کارخانه گندله سازی به منظور تولید گندله و ایجاد ارزش افزوده به محصول و اشتغال زایی در شهرستان مطالبی را بیان کرد و گفت: این کارخانه ظرفیت 5 میلیون تن تولید در سال را دارد که در آستانه بهره برداری و در دستور کار هیئت دولت برای آغاز کار به شکل رسمی می باشد.

وی با اشاره به اشتغال 6 هزار نفر نیرو در این مجموعه بصورت مستقیم،افزود: 2 هزار نفر نیز نیروی بازنشسته تحت پوشش شرکت سنگ آهن می باشند و به نوعی همه شهر وابسته به این مجموعه بزرگ اقتصادی است.

مدیر عامل شرکت اکثریت مدیران مجموعه را نیروهای بومی،جوان و توانمند شهرستان دانست و مهمترین معضلی را که در حال حاضر این مجموعه دارد را کمبود خوراک عنوان کرد و گفت: سالهای سال خوراک از این مجموعه بصورت خام به اصفهان ارسال می شد و در آنجا ارزش افزوده پیدا می کرد و بخش بزرگی از توسعه ها در آن منطقه برای خوراکی است که از شرکت سنگ آهن ارسال شده است.

وی ادامه داد: از سال 1380 به بعد مسئولین وقت به سمت احداث کارخانه های جوار معدنی در شهرستان رفتند تا از خام فروشی جلوگیری شود و ارزش افزوده در منطقه باقی بماند و خوشبختانه تحولاتی در شهر نیز به وجود آمده است.

فلاح مبارکه با اشاره به مسئولیت های اجتماعی شرکت سنگ آهن که فراتر از آن همیشه عمل نموده است،بیان کرد: این مجموعه فعالیت ها و اقداماتی را برای ادارات و شهر انجام می دهد که از جمله آن پرداخت 2 درصد عوارض فروش محصول به فرمانداری است که 30 درصد آن برای روستاها و 70 درصد در اختیار شهرداری برای امور عمرانی قرار می گیرد،کمک به آموزش و پرورش در ساخت مدار خیری،کمک به نیازمندان و کمیته امداد در ساخت منازل مددجویان تحت حمایت این نهاد،کمک 5 میلیاردی به بیمارستان در بحث کرونا،تامین اقلام بهداشتی برای استفاده مردم و… می باشد.

وی در پایان امیدوار شد در ادامه مسیر با حمایت امام جمعه بافق در جهت تامین خوراک برای مجموعه سنگ آهن عمل کرد تا با تولید و حفظ ارزش افزوده سهمی در عمران و آبادانی شهرستان داشت.

سپس امام جمعه بافق ضمن خوش آمدگویی به مسئولان حاضر با بیان اینکه مجموعه شهر به شرکت سنگ آهن وابسته است،گفت: این می طلبد تا با برنامه ریزی جدی تر و بهتر و پرورش نیروهای جوان و مجاهدت،کار را برای رسیدن به اهداف پیش برد.

وی یکی از اهدافی که مقام معظم رهبری دنبال می کرد را عدم وابستگی به نفت و رونق اقتصاد کشور از طریق حوزه های دیگر اعم از کشاورزی و توسعه آن عنوان کرد و افزود: باید توصیه های رهبری را در سال جهش تولید رصد کرد. پایه اقتصاد ما یکی از الزاماتش این باشد که باید یک جهش در تولید انجام شود. در این شرایط با بهره گیری از امکانات موجود باید بتوانیم چرخه تولید را در مسیری قراردهیم تا ضمن دست یافتن به تولید انبوه و رفع نیارهای داخلی‌، زمینه ای برای صادرات نیز فراهم کنیم؛ به طوری که جایگاه واقعی اقتصاد کشور در منطقه و جهان تثبیت شود.

حجت الاسلام سعادت فر در بخش دیگر سخنان خود نقش شرکت سنگ آهن را در کار فرهنگی تربیتی نقش مهم دانست و اظهار کرد: این مجموعه اقدامات و برنامه های فرهنگی بسیاری را انجام داده و در این زمینه مشارکت خوبی با مجموعه شهر داشته است. باید کار فرهنگی راهبرد مهم مسئولان و فعالان فرهنگی باشد و هم همچون سایر موضوعات مقام معظم رهبری بسیار دقیق و روشن در این خصوص مطالب را بیان نمودند که باید اجرایی شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه