ارزیابی مثبت و رضایت‌بخشی از اقدامات شرکت مس داریم

کدخبر : 17224

احمدعلی موهبتی در حاشیه نمایشگاه معدن در زاهدان از سرمایه‌گذاری و عملکرد شرکت مس در توسعه صنعت مس استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه راه‌اندازی و توسعه معدن مس چهل کوره قدردانی و ابراز رضایت کرد.

به گزارش رصد اقتصادی ، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگوی اختصاصی با مس پرس در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی، تجهیزات و ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته که در محل نمایشگاه‌های دائمی زهدان برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر ارزیابی مثبت و رضایت‌بخشی از فعالیت گسترده شرکت مس در این استان داریم.

وی افزود: با سرمایه‌گذاری مناسب شرکت ملی مس در استان سیستان و بلوچستان صنایع وابسته و چرخه کامل استخراج و فراوری از معدن مس چهل کوره باعث رشد، توسعه، اشتغال و کاهش فقر در این استان خواهیم بود.

موهبتی با بیان این‌که بدون شک حضور شرکت مس در این استان موجب توسعه و رونق اقتصادی خواهد شد بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن پهنه وسیعی از مواد معدنی ازجمله طلا و مس  می‌تواند بیشتر موردتوجه سرمایه‌گذاران ازجمله شرکت ملی مس  باشد.

وی تصریح کرد: نگاه استان کسب بیشترین سود برای سرمایه‌گذاران و در کنار آن رشد، توسعه، اشتغال و درنهایت کاهش فقر مردم است.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: استان خود را موظف به تأمین نیازها و فراهم کردن زیرساخت‌ها برای حضور سرمایه‌گذاران می‌داند و تمام تلاش استانداری مبتنی بر ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی و دیگر زیرساخت برای توسعه صنایع معدنی ‌در این استان زرخیز است.

گفتنی است، معدن مس چهل کوره در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب زاهدان با ذخیره قطعی قابل برداشت ۳ میلیون تن با عیار ۱،۳۹ درصد واقع شده است. شرکت مس در سال ۱۳۹۰ و در زمان دوره نخست مدیر عاملی دکتر سعدمحمدی راه‌اندازی و بهره‌برداری از این طرح را دستور کار قرار داد و در سال ۱۳۹۵ این معدن با سرمایه‌گذاری ۲۶۲ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۴۲۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه