آغاز بهره برداری از طرح قائم ذوب آهن اصفهان

کدخبر : 17481

بهره برداری از طرح قائم ذوب آهن اصفهان آغاز شد.

به گزارش رصد اقتصادی ،  در آیینی با حضور منصور یزدی زاده مدیر عامل و جمعی از مسئولین ذوب آهن اصفهان، 4 اسفند ماه، بهره برداری مجدد از کارگاه تولید آهن اسفنجی(طرح قائم) این شرکت آغاز شد.

 یزدی زاده در این آیین گفت: کارگاه  آهن اسفنجی(طرح قائم) ذوب آهن اصفهان پس از یک و نیم سال توقف با تعمیرات لازم و توسعه آن به بهره برداری رسید.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به نیاز این شرکت به آهن اسفنجی و نقش کارگاه آهن اسفنجی (طرح قائم) در تامین آن اشاره کرد و گفت: این کارگاه از سال 75  نقش مهمی در تامین آهن اسفنجی مورد نیاز ذوب آهن اصفهان داشته و ما همواره در صدد توسعه و تکمیل ظرفیت تولید آن هستیم.

وی افزود: ظرفیت اسمی این کارگاه، تولید  600 هزار تن در سال است که با بهره برداری مجدد توسط شرکت مشاوران توسن اسپادانا، انتظار داریم بهره بردار جدید با توسعه ظرفیت تولید و بهبود فعالیت های این کارگاه، اهداف مورد نظر ذوب آهن اصفهان را محقق سازد.

عماد رجایی، مدیر عامل شرکت مشاوران توسن اسپادانا نیز در این آیین گفت: این شرکت از طریق مناقصه، به عنوان بهره بردار کارگاه آهن اسفنجی ذوب آهن انتخاب شد.

وی با بیان این که در حال حاضر تولید کارگاه  آهن اسفنجی ذوب آهن اصفهان 200 هزار تن در سال است، افزود: امیدواریم با همکاری مهندسان و کارکنان ذوب آهن اصفهان و تامین مواد اولیه لازم ، تولید این کارگاه را افزایش دهیم.

رجایی تاکید کرد: طرح های فنی و اقتصادی برای توسعه و تکمیل ظرفیت تولید این کارگاه تهیه شده و با برنامه های مدون برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.

روابط عمومی ذوب آهن اصفهان

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: