به بهانه ۱۵ اسفند روز درختکاری؛

نگاهی بر توسعه پایدار و اهمیت درختکاری در گهرزمین

کدخبر : 17713

مفهوم توسعه اقتصادی بدون توجه به طبیعت زیان های فراوانی برای بشر امروز داشته است به گونه ای که بسیاری متفکران درصدد ابداع مفاهیم جدیدی در این راستا برآمده اند، نمونه بارز آن توسعه پایدار است...

مفهوم توسعه اقتصادی بدون توجه به طبیعت زیان های فراوانی برای بشر امروز داشته است به گونه ای که بسیاری متفکران درصدد ابداع مفاهیم جدیدی در این راستا برآمده اند، نمونه بارز آن توسعه پایدار است. نقطه تمرکز توسعه پایدار حفظ محیط زیست و رسیدن به رشد اقتصادی با به خطر نیفتادن آب، زمین و خاک، هوا و لایه اُزون است که بدون آنها زیست انسان بر روی کره زمین ناممکن می شود.

بر همین اساس ۱۵ اسفندماه هرسال روز درختکاری نام گرفته است تا یادآور ارزش و اهمیت طبیعت و مراقبت از آن باشد.

روشن است مجموعه گهرزمین هم با داشتن نگاهی مبتنی بر توسعه پایدار، همواره بر داشتن فضای سبز و درختکاری تاکید دارد و تاکنون موفق به انجام اقداماتی از جمله: حفاظت ۵۰۰ هکتار از جنگل های قطاربنه، اجرای ۸۰ هکتار فضای سبز با درختان سازگار با محیط، ایجاد گلخانه ۱۰۰۰ متر مربعی، تولید نهال های بومی منطقه و کاشت دامپهای باطله معدنی به مساحت بیش از ۱۵ هکتار بعنوان اولین شرکت در کشور شده است.

به همین بهانه فرارسیدن ۱۵ اسفندماه روز درختکاری را به همه زحمت‌کشان فنی و مهندسی و فضای سبز بخصوص تلاشگران این حوزه در مجموعه سنگ آهن گهرزمین تبریک و تهنیت عرض می نماییم. آرزوی بهروزی و شادکامی را برای این عزیزان از خداوند متعال خواستاریم.

 

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه