معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:

کدخبر : 17734

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب‌ آهن اصفهان در مسیر تولید ریل ملی سختی ها و مقاومت‌های بسیاری را تحمل کرد اما ایران و ایرانی را با تولید این محصول دارای ارزش افزوده بالا سربلند کرد تا نیازی به واردات این محصول نه در بخش شمش و نه نورد آن داشته باشیم و حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارز آوری برای انواع ریل راه آهن و مترو را به ایران هدیه داد.

به گزارش رصد اقتصادی و  به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، مهدی نصر افزود: تولید ریل آسانسور از جمله سایر محصولات ریلی ذوب آهن است که مجوز تولید آن از سوی هیات مدیره  ذوب آهن صادر شده و اجرای آن  به شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن واگذار گردید.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت خاطر نشان کرد: تولید فولادهای خاص از جمله مهمترین برنامه ذوب آهن اصفهان در افق ۱۴۰۴ است تا سبد محصولات این شرکت ازتنوع بیشتری برخوردار شود.

نصر خاطر نشان کرد: ذوب آهن تنها شرکتی است که از یارانه انرژی برخوردار نیست و مواد اولیه مورد نیاز خودش را با قیمت جهانی خریداری می کند و لذا نیاز است با حمایت بیشتر از این صنعت مادر زمینه به ظرفیت رسیدن کامل تولید آن فراهم شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت بیان کرد: ذوب آهن اصفهان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد زیادی مطالعه و پروژه بهبود در راستای آسیب شناسی و چابک سازی فرایندهای کارخانه تعریف کرده است که نتایج بسیار خوبی در بر داشته و از جمله آنها می توان به  مطالعه و بازنگری فرآیندهای خرید اشاره کرد.

وی  چالش بزرگ ذوب آهن را تامین سنگ درشت دانه مورد نیاز خط تولید عنوان کرد و گفت: از حمایت های دولت بابت تامین سنگ آهن ذوب آهن تشکر میکنم و امیدوارم این صنعت مادر بتواند با تملک معدن بدون دغدغه به تولید انواع محصولات بپردازد.

مهدی نصر گفت: ذوب آهن اصفهان با اجرای صدها میلیارد تومان پروژه در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب و خرید پساب شهرهای مجاور مصرف آب از رودخانه را به میزان ‌‌ ۴۰ درصد  کاهش داده است.

وی گفت: ذوب آهن اصفهان دهها قرارداد با دانشگاهها و شرکتهای دانش بنیان منعقد نموده است تا از تلفیق دانش روز و تجربه و تخصص صنعت بتواند بیش از پیش به ایران اسلامی خدمت کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه