در راستای مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مبارکه صورت گرفت؛

کدخبر : 17924

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه از تحویل بیش از ۱۰ هزار تن اکسیژن به بیمارستان‌های درمانگر ویروس کووید ۱۹ در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش رصد اقتصادی ، سید امیر طباطبائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین با بیان اینکه تا ۱۶ اسفندماه سال جاری بیش از ۱۰هزار تن اکسیژن از شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا به‌صورت رایگان و با محوریت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به بیمارستان‌های درمانگر ویروس کووید ۱۹ در سراسر کشور تحویل داده شده است، اظهار کرد: فولاد مبارکه با تحویل اکسیژن رایگان به بیمارستان‌های درمانگر بیماری کرونا به یاری هم‌وطنان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ و کادر زحمتکش درمان شتافت تا با این اقدام همچنان به‌عنوان یک شهروند مسئولیت‌پذیر به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند بوده باشد.

وی افزود: در همین راستا فولاد هرمزگان، دیگر شرکت زیرمجموعه فولاد مبارکه نیز با عنایت به دستور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، به‌طور هم‌زمان در این راستا فعال شده و یاریگر بسیاری از بیمارستان‌های جنوب کشور بوده است.

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه در تشریح این فرایند تصریح کرد: با دستور مدیرعامل شرکت، از ابتدای تیرماه سال جاری، تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و شرکت فولاد مبارکه منعقد و بر اساس آن مقرر شد تنها به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و تا پایان پاییز، اکسیژن مایع داده شود.

طباطبائیان افزود: اما با حاد شدن شرایط کرونا در کشور و افزایش بیمارستان‌های متقاضی اکسیژن رایگان، این محصول با محوریت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و به‌صورت رایگان به تمام دانشگاه‌ها یا بیمارستان‌های متقاضی در شهرهایی نظیر تهران، اراک، تبریز، قم، کاشان و استان هرمزگان ارسال شد.

وی ادامه داد: به بیان دیگر همۀ درخواست‌ها در این خصوص مورد اجابت قرار گرفت و تا حد ممکن اکسیژن موردنیاز متقاضیان به‌صورت رایگان تأمین شد. به‌گونه‌ای که فقط در شرکت فولاد مبارکه حجم اکسیژن تحویلی در برخی از روزها به حدود ۸۰ تن رسیده است.

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: از لحاظ اقتصادی فولاد مبارکه بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی نسبت به این امر اقدام کرد و خرسند است که با ورود هلدینگ فولاد مبارکه به این عرصه، زمینه ایجاد بازار سیاه و سودجویی دلالان به‌طورکلی برچیده شد.

طباطبائیان در همین خصوص خاطرنشان کرد: تا پیش از شیوع کرونا، مازاد اکسیژن تولیدشده در این شرکت از طریق مکانیسم مزایده به متقاضیان فروخته می‌شد، اما پس از شیوع کرونا و ایجاد تقاضای مازاد برای این محصول، برخی اقدامات سودجویانه و ایجاد بازار سیاه، قیمت اکسیژن را به چهار برابر قیمت اصلی آن رساند.

وی افزود: در این هنگام بر اساس تدبیر مدیریت شرکت فولاد مبارکه، مزایده‌های این بخش لغو و مقرر شد اکسیژن مایع تنها در اختیار بیمارستان‌ها و دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد تا جان بسیاری از هم‌وطنان با مجاهدت‌های کادر درمان کشور نجات پیدا کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه