پروژه گندله سازی گهرزمین، برگ زرینی دیگر در افتخارات کشور

کدخبر : 18142

مهندس"حسن امین زاده" مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: راه اندازی کارخانه گندله سازی و قرار گرفتن آن در چرخه تولید کشور، کمک خوبی به صنعت فولاد کرده که این امر در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه جهش تولید نقش به سزایی داشت.

به گزارش رصد اقتصادی ، مهندس"حسن امین زاده" مدیر پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: راه اندازی کارخانه گندله سازی و قرار گرفتن آن در چرخه تولید کشور، کمک خوبی به صنعت فولاد کرده که این امر در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه جهش تولید نقش به سزایی داشت.

در واقع راه اندازی این کارخانه برگ زرین دیگری در افتخارات کشورمان خواهد بود و در زمانی که دنیا به خاطر شیوع بیماری کرونا با تعدیل و افزایش نرخ بیکاری مواجه است، افتتاح این پروژه می تواند موجب رونق اقتصادی بیشتر منطقه سیرجان شود.

میزان اعتبار این پروژه را ۱۲۰ میلیون یورو در بخش ارزی و ۶۵۰ میلیارد تومان در بخش ریالی می باشد و با راه اندازی این پروژه حدود ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۱۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

تحریم ها یک فرصت شد برای ما که آنها را به فرصت تبدیل کردیم و بیش از ۷۰ درصد تجهیزات این پروژه بومی سازی شد و مهمتر اینکه تجهیزات خارجی این پروژه حتما باید با حضور نمایندگان و وندورهای خارجی راه اندازی شود و با توجه به محدودیت هایی که کشور آلمان برای آوردن نمایندگان ایجاد کرده بود، بدون حضور آنها برای اولین بار در صنعت گندله سازی موفق شدیم توسط مهندسان متخصص داخلی این تجهیزات را راه اندازی کنیم و با موفقیت به بهره برداری رساندیم.

ما ثابت کردیم که توان نیروهای متخصص کشورمان اینقدر بالاست که کاملاً راه اندازی گندله سازی را بومی سازی کردیم و جزو افتخارات ما است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه