آیین معارفه مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب برگزار شد

کدخبر : 18575

آئین معارفه سورنا زمانیان مدیرعامل جدید این مجتمع طی مراسمی با حضور قائم‌مقام گروه مالی گردشگری، بصیری مدیرعامل گسترش صنایع و معدن ماهان و اعضای هیئت‌مدیره و جمعی از مدیران این مجتمع برگزار شد.

به گزارش رصد اقتصادی، قائم‌مقام گروه مالی گردشگری در این آئین با اشاره به نام‌گذاری سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدائی توسط مقام معظم رهبری گفت: در اهمیت تولید و خود اتکائی همین بس که مقام معظم رهبری در چند سال اخیر تولید را محور و اساس شعار سال قرار داده‌اند و مجتمع فولاد صنعت بناب در طی این سال‌ها پس از پشت سر گذاشتن مشکلات، موانع و کاستی‌ها با هدایت و حمایت مدیران ارشد گروه مالی گردشگری در سال جهش تولید توانست به شرایط مناسبی دست یابد و جهش تولید محقق شد.

وی نگاه به داخل و بهره‌مندی از توان و پتانسیل این مجموعه فولادی را مهم خواند و افزود: مدیران مجموعه‌های تولیدی باید نگاه به داخل، استقلال و رسیدن به خود کفایی را مد نظر داشته باشند و توان، تخصص و پتانسیل داخلی را به کار گیرند تا از ظرفیت‌های موجود به شکل هدفمند و بهینه بهره برداری لازم صورت پذیرد. به همین خاطر تغییرات مدیریتی در این مجتمع نیز در راستای سیاست‌های راهبردی و ایجاد تحول، رشد و توسعه با سرعت و شتاب بیشتر انجام می‌گیرد.

بر اساس گزارشی، رئیس هیئت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب از پایان مشکلات مالی این شرکت خبر داد و گفت: در سال 99 پس از پیگیری‌ها و اقدامات سازنده‌ای که انجام شد تمام بدهی‌های بانکی که از عمده مشکلات و موانع سر راه این مجموعه فولادی بود تسویه گردید و با وجود شرکت احیا استیل فولاد بافت و زنجیره فولادی مربوط به گروه مالی گردشگری مواد اولیه مورد نیاز واحدهای ذوبی این مجتمع تامین شد و با شرایطی که در بازار ایجاد شده بود رشد و پیشرفت خوبی را شاهد بودیم.

قائم مقام گروه مالی گردشگری سرمایه‌گذاری انجام شده برای طرح‌های توسعه فولاد صنعت بناب را قابل توجه خواند و بیان کرد: استراتژی و نگاه مدیریت ارشد گروه از سال‌های پیش نگاه توسعه‌ای بوده است و سرمایه گذاری عظیمی انجام شده که امید است در اسرع وقت پروژه‌های تعریف شده به بهره‌برداری برسد و در خدمت تولید، رشد و پیشرفت اقتصادی و آبادانی کشور  قرار گیرد.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات پرسنل فولاد صنعت بناب عنوان کرد: توفیقات به دست آمده در سال گذشته قابل تحسین است و از تمام دست اندرکاران نهایت تشکر و قدردانی را دارم و انتصاب زمانیان که از مدیران با تجربه، کار بلد و برتر کشور در پیشبرد پروژه‌های فولادی است در جهت شتاب بخشیدن به رشد و توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب است.

در ادامه این مراسم بصری مدیرعامل گسترش صنایع و معادن ماهان نیز در خصوص اهمیت فولاد بناب گفت: مجتمع فولاد صنعت بناب در زنجیره فولادی این هلدینگ نقش بسزایی دارد و بر همین اساس نگاه ویژه‌ای در راستای توسعه آن وجود دارد و سرمایه‌گذاری کلانی که انجام شده است حاکی از جایگاه ویژه و اهمیت آن است و حضور زمانیان در این مجتمع نیز که سابقه درخشانی در پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای دارد به همین دلیل است.

سورنا زمانیان مدیرعامل جدید مجتمع فولاد صنعت بناب نیز در مراسم معارفه گفت: فولاد صنعت بناب شرکت بزرگی است و برای خودش یک مکتب فولادی دارد. به همین خاطر تحقیق و پژوهش و نقش آفرینی در حوزه فولاد کشور در سطحی بالا باید در این مجتمع در دستور کار قرار گیرد و همگام با آخرین دستاوردهای روز دنیا حرکت کند.

زمانیان تلاش و کوشش مضاعف و با انگیزه بالا را حائز اهمیت دانست و افزود : ظرفیت، توانمندی و دانش و تجربه خوبی در این شرکت است و با توجه به جوان بودن این مجموعه فولادی، تلاش و کوشش مضاعف و با انگیزه بالا در رسیدن به اهداف و بهره‌برداری از پتانسیل موجود لازمه کار است که در ادامه موفقیت‌های قبلی تداوم خواهد داشت و بهتر شدن شرایط را رقم خواهد زد.

بابک علیزاد شهیر، مدیرعامل سابق این مجتمع نیز در این مراسم گزارش کوتاهی از عملکرد سال گذشته ارائه کرد و گفت: با حمایت‌های صورت گرفته، در سال 99 گام‌های بلندی برداشته شد و رشد تولید را شاهد بودیم و توانستیم به سود عملیاتی برسیم .

درپایان از پروژه رفاهی ورزشی کارگران مجتمع فولاد صنعت بناب و پیشرفت کار آن بازدید به عمل آمد.

شایان ذکر است که مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه گروه مالی گردشگری با برخورداری از دو واحد ذوب و ریخته‌گری و خطوط متعدد نورد با ظرفیت تولید بیش از دو میلیون تن انواع مقاطع فولادی با کیفیت بالا در حال فعالیت است که جایگاه ویژه‌ای در تولید فولاد کشور و حضور پر رنگ در بازارهای داخلی و خارجی را دارد.

منبع: فلزات آنلاین


 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: