ایجاد دانش فنی ساخت و تولید صفحات بزرگ کریستالیزاتورهای صنایع فولادریزی

کدخبر : 18780

مرکز آذرخش سازمان جهاددانشگاهی تهران موفق به تولید اولیه صفحات بزرگ کریستالیزاتور برای صنایع بزرگ فولادریزی گردید.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی؛ مرکز آذرخش سازمان جهاددانشگاهی تهران در راستای اجرای طرح فناورانه تکمیل دانش فنی ساخت و تولید کریستالیزاتورهای صنایع فولاد و ریخته گری، پس از انجام مراحل مختلف طرح از جمله طراحی و نمونه سازی ریخته گری و شکل دهی و ماشین کاری، موفق به تولید اولیه صفحات بزرگ کریستالیزاتور برای صنایع بزرگ فولادریزی گردید. این محصول پس از طی مراحل مختلف تست و کنترل کیفیت و تایید کارفرما برای نصب در صنعت، موفق به نصب در فرآیند تولید اسلب فولاد شد و در قدم اولیه بیست هزار تن تولید اسلب فولادی را محقق نمود و مورد تأیید قرار گرفت.

مجتمع فولاد مبارکه و بخش بومی سازی با اعلام موفق بودن اولیه اسلب برای تولید ۲۰ هزار تن، به مرکز تحقیقات و فناوری فرآوری مواد فلزی این سازمان، پیش بینی کرد تولید با همین اسلب حدود ۱۳۰ هزار تن دیگر را در برگیرد. 

اسلب‌های کریستالیزاتور صنایع ریخته گری فولاد، یکی از گلوگاهی‌ترین ابزارهای صنعتی این صنعت است که از جنس آلیاژ مس بوده و بسیار حساس است. فناوری ساخت این تجهیز در اختیار معدود کشورهایی می‌باشد و صنایع ریخته گری فولاد نیاز مبرم به این تجهیز دارند.

حساسیت این قطعه بدلیل گرفتن این اسلب در شروع فرآیند ریخته گری از کوره و هر بار ۱۸۰ تن بر روی این اسلب‌ها مذاب ریخته می‌شود از این رو کیفیت محصول از اهمیت به سزایی برخوردار است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه