چادرملو 100 هزار تن سنگ آهن و کنسانتره در بورس کالا عرضه کرد

کدخبر : 19122

در پی پذیرش عرضه محصول سنگ آهن و کنسانتره چادرملو در بازار اصلی شرکت بورس کالای ایران، مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرد با موافقت مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران ، انشالله 50 هزار تن کنسانتره و50 هزار تن سنگ آهن در این بازار عرضه می کنیم .

به گزارش رصد اقتصادی: در پی پذیرش عرضه محصول سنگ آهن و کنسانتره چادرملو در بازار اصلی شرکت بورس کالای ایران، مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرد با موافقت مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران ، انشالله 50 هزار تن کنسانتره و50 هزار تن  سنگ آهن در این بازار عرضه می کنیم .

 

دکتر اطمینان همچنین پیش بینی کرد: تا پایان سال جاری حداقل ۱۵۰ هزار تن سنگ آهن و۲۰۰ هزار تن کنسانتره آهن از سوی چادرملو در بورس کالا عرضه می شود .

 

 

مدیر بازرگانی چادرملو در خصوص اهمیت این کالا برای اقتصاد کشور گفت: سنگ آهن به عنوان ماده اولیه کارخانجات فولاد سازی همواره به عنوان یک ماده استراتژیک شناخته می شود، در سالهای اخیر با توجه به کاهش یافتن ذخایر معادن سنگ آهن فعال، خصوصاً معادن بزرگ ، این شرکتها برای تامین مواد اولیه خود به خرید سنگ آهن از سایر معادن و بازار رو آورده اند.

 

 

وی عدم وجود مرجع قیمت گذاری استاندارد  و وجود واسطه های متعدد بین معادن و مصرف کننده نهایی را سبب آشفتگی این بازار عنوان کرد و افزود:  این نابسامانی موجب شده بود که معدنکار و مصرف کننده نهایی در این فرایند منتفع نگردند و اکثر سود به سمت واسطه ها سوق پیدا کند. لذا با سامانه بورس کالای ایران به عنوان یک بستر شفاف و استاندارد و شرایط رقابت یکسان برای خریداران و همچینین شفافیت عرضه برای تولید کنندگان ، قطعاً تولید کنندگان و مصرف کنندگان به سمت شفاف سازی و شرایط استاندارد  خواهند رفت . به همین دلیل است که استقبال قابل توجهی از بورس کالا برای عرضه این محصول شده است .

 

 

مدیر بازرگانی چادرملو در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کاهش ذخایر موجود سنگ آهن چادرملو ، این شرکت اقدام به عرضه سنگ آهن در بورس کالا می کند گفت :  در بخشی از چرخه فراوری سنگ آهن در شرکت چادر ملو ، سنگهای با خاصیت مغناطیسی بالا که قابلیت استفاده در کارخانجات فراوری و تولید کنسانتره راندارند ، بعنوان مازاد محسوب می شود  و بدیهی است که می توانیم این محصول را به بازار عرضه کنیم .

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه