تجلیل از شهدای کارگر و کارگران نمونه در ذوب‌آهن اصفهان

کدخبر : 19130

مراسم نمادین تجلیل از شهدای کارگر و کارگران نمونه و بزرگداشت روز کارگر ، شنبه ۱۱ اردیبشهت ماه در محل یادمان شهدای گمنام ذوب‌آهن اصفهان و همچنین مراسمی در گلزار شهدای زرین شهر با حضور مسئولین شهرستان ، ذوب آهن اصفهان و تنی چند از کارگران شرکت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش رصد اقتصادی:  همچنین در محل یادمان شهدای گمنام ذوب آهن ،  ضمن تجدید میثاق با آرمان های شهدا ، از چند کارگر نمونه  ذوب آهن  به نمایندگی از 52 کارگر نمونه این شرکت تجلیل شد و از محمد خدامی تلاشگر مدیریت اتوماسیون و ارتباطات شرکت که در جشنوار امتنان به عنوان کارگر نمونه برگزیده شد نیز به صورت ویژه قدردانی به عمل آمد.

 حجت الاسلام قاسم باقریان  امام جمعه  زرین شهر در این مراسم ، قشر کارگر را بستر ساز کار ، تلاش و همت نامید و گفت : سعی و تلاش کارگران ، در  دین مبین اسلام  از جایگاه ویژه ای برخوردار است و باعث توسعه و رونق کشور می شود.

وی افزود : کارگران در جبهه  های  دفاع مقدس  معجزه کردند و هر کجا ، سختی و مشکلی پیش آمد ، این کارگران باهوش ، جسور و ایثارگر بودند که گره ها را باز کردند .

امام جمعه زرین شهر با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط  مقام معظم رهبری  با عنوان تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها ، بزرگترین حمایت و پشتیبانی از تولید در سال جاری را رسیدگی به امورکارگران ، توسعه فرهنگ کار و تلاش و  بسیج  جامعه به سمت کار دانست و گفت : آماده سازی نسل آینده برای کار و تلاش ، موتور محرکه  اقتصاد کشور  خواهد بود و بدین ترتیب همانطور که در جبهه های دفاع مقدس ، موفق بودیم می توانیم در عرصه  صنعت  و  اقتصاد  نیز دستاوردهای بیشتری حاصل کنیم .

خدامراد صالحی  فرماندار شهرستان  لنجان نیز در این مراسم گفت : ذوب آهن  اصفهان  یکی از محیط های اصلی و بزرگ کارگری کشور و منطقه است و لازم است که از تمام کارگران پرهمت این مجتمع عظیم صنعتی قدردانی کنم.

 فرماندار شهرستان لنجان ، به بحران آب نیز اشاره کرد و گفت : در جلسات با مسئولین استان ، مشکلاتی که بحران آب برای این مجتمع عظیم صنعتی ایجاد کرده را مطرح نمودم و امیدوارم با یاری خدا در سالی که ، به فرموده مقام معظم رهبری ، باید از  تولید ملی  بیش از گذشته پشتیبانی شود ، شاهد حل این مشکل مهم باشیم.

در این مراسم که احمد اکبری معاون  سرمایه  های انسانی و توسعه مدیریت ، سرهنگ مهران مختاری فرمانده بسیج و تنی چند از مدیران ذوب آهن نیز حضور داشتند ، مهرداد تولائیان  معاون  بهره برداری این شرکت گفت : باتوجه به اینکه سال جاری توسط مقام معظم رهبری با عنوان تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها ،نامگذاری شده است ، لذا روز کارگر امسال ، اهمیت ویژه ای دارد و در این فرصت باید از تمام کارگران ذوب آهن که همکاران سخت کوش من هستند ، تشکر وقدردانی کنم.

 وی با اشاره به اینکه بزرگترین قشر کارگری در منطقه مربوط به ذوب آهن اصفهان است و اثرات آن بر منطقه و کشور مشهود است ، افزود : امسال بزرگترین مانع تولید ، بحران آب است و در این شرایط تلاشگران ذوب آهن با تمام وجود برای حفظ تولید مجاهدت می کنند اما برای حل این مشکل نیاز به حمایت اساسی مسئولین منطقه و استان داریم .

مهدی کریمی رئیس اداره تعاون ،کار و  رفاه اجتماعی  شهرستان لنجان نیز طی سخنانی ، کارگر را رکن اصلی صنعت و اقتصاد کشور دانست و گزارشی از برنامه های این اداره جهت بزرگداشت هفته کارگر ارائه داد.

 وی همچنین به فرازهایی از زندگینامه سه شهید کارگر شهرستان لنجان که از  خانواده  بزرگ ذوب آهن اصفهان هستند اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که حل  مشکلات  کارگران همواره در اولویت فعالیت های مسولین باشد.

روابط عمومی ذوب آهن اصفهان

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه