مقررات دست و پاگیر بزرگ‌ترین مانع برای تولید

کدخبر : 19426

رئیس هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: در حال حاضر علاوه بر شرایط اقتصادی و مشکلات موجود در کشور، برخی مقررات دست و پاگیر و یا موضوعات سلیقه‌ای وجود دارند که خود بزرگ‌ترین مانع برای تولید به شمار می‌آیند..

به گزارش رصد اقتصادی ، سید ضیاء ایمانی ، با اشاره به ترکیب اعضای هیئت‌مدیره این شرکت گفت: هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه تغییراتی داشته و دو عضو جدید که از معاونان فولاد مبارکه هستند به هیئت‌مدیره اضافه شده‌اند.

وی با بیان این مطلب در ادامه افزود: شرکت فولاد مبارکه یک مجموعه صنعتی مادر و قطب صنعت کشور است که باید به‌صورت همه‌جانبه، در بخش‌های مختلفی همچون حوزه مدیریتی، مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و جلوگیری از خروج ارز  از کشور  و… تقویت شود.

هیئت‌مدیره فولاد مبارکه درصدد افزایش نقاط قوت این صنعت است

به گفته وی، شرکت فولاد مبارکه یک مجموعه ممتاز در کشور است و اکنون تیمی که با تمام مسائل شرکت فولاد مبارکه آشنایی دارند در قالب هیئت‌مدیره در کنار هم قرار گرفته‌اند. اولین جلسه هیئت‌مدیره  نیز تشکیل شد و در آن اتفاقات خوبی رخ داد و تصمیم‌گیری‌های مناسبی برای این شرکت فولادی صورت گرفت.

ایمانی ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه باید به نقطه اوج خود که سیاست و تدابیر هیئت‌مدیره نیز بر پایه آن استوار شده، دست پیدا کند؛ چراکه اگر این شرکت در شرایط کنونی و با مدیریت فعلی نتواند به آرمان‌ها و واقعیت‌هایی که لازمه کار است دست یابد، باید تعمق بیشتری داشته باشد و درصدد رفع مشکلات و ایرادات برآید.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه افزود: همه اعضای هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه تصمیم گرفتند با تدابیر ویژه و سیاست‌های مناسب، همچنین در نظر گرفتن تمامی مسائل و مشکلات مجموعه فولاد مبارکه و با تکیه بر نیروی انسانی و ارتباطات موجود، این شرکت را که همیشه خوش درخشیده و با تلاش کارشناسان و مدیران طی سال‌های گذشته باعث سربلند و سرافزاری ایران اسلامی شده، در این مسیر نگه دارند و نقاط قوت شرکت فولاد مبارکه را افزایش دهند.

مقررات دست و پاگیر بزرگ‌ترین مانع برای تولید

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در ادامه افزود: در حال حاضر علاوه بر شرایط اقتصادی و مشکلات موجود در کشور، برخی مقررات دست و پاگیر و یا موضوعات سلیقه‌ای وجود دارند که خود بزرگ‌ترین مانع برای تولید به شمار می‌آیند. این در حالی است که گروه فولاد مبارکه مجموعه‌ای حساس محسوب می‌شود و منافع آن نیز ملی و مردمی است، چراکه درآمدهای آن به‌نوعی به مردم بازگشته و متعلق به مردم است.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه در جلسه با اعضای این هیئت ضمن تأکید بر توجه این شرکت بر تحقق شعار سال خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۸۰ که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدابیر حکیمانه خود و با تأکید بر اشتغال‌آفرینی، شعار «اقتدار ملی و اشتغال‌آفرینی» را نام‌گذاری فرمودند، فولاد مبارکه در راستای تحقق شعار همان سال گام‌های زیادی برداشت و این مهم تاکنون ادامه داشته است.

بصیرت در جنگ اقتصادی و تلاش برای رونق تولید

وی با تأکید بر ضرورت پیروی از منویات مقام معظم رهبری افزود: ایشان هرساله با در نظر گرفتن شرایط کشور، شعار آن سال را تعیین و ابلاغ می‌فرمایند و نکته قابل‌توجه در نام‌گذاری مدبرانه ایشان در همه سال‌های دهه ۹۰ این بوده که ایشان همواره بر اقتصاد و تولید تأکید زیادی داشته و دارند.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه نام‌گذاری سال‌های دهه ۹۰ توسط رهبر معظم انقلاب را نشان از اهمیت تولید و اقتصاد برای کشور دانست و عنوان داشت: حضور فولاد مبارکه در خط مقدم جبهه اقتصاد و صنعت نیازمند بصیرت داشتن و توجه به منویات مقام معظم رهبری در جنگ اقتصادی است که حقیقتا این شرکت علی‌رغم اعمال تحریم‌های ظالمانه، نهایت تلاش خود را برای رونق تولید به کار گرفته است.

ایمانی با اشاره به نقش فولاد مبارکه در رونق و جهش تولید در سال‌های ۹۸ و ۹۹ بیان کرد: فولاد مبارکه در اواخر دهه ۹۰ و طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ با ثبت رکوردهای پی‌درپی تولید فولاد توانست نیاز بسیاری از صنایع کشور را تأمین، از خروج ارز از کشور جلوگیری و سهم قابل‌توجهی از رونق و جهش تولیدات کشور را از آن خود کند.

افزایش تولید و اشتغال نیازمند همدلی بیشتر است

وی ادامه داد: بنابر آنچه گفته شد، باید فضایی ایجاد شود که همدلی بیشتری در آن وجود داشته باشد

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه