سفارس و سیتا جاده صاف کن صنعت سیمان می شوند؟

کدخبر : 19565

در گذشته ضوابط قیمت گذاری در بورسی کالا به گونه‌ای بوده که طبق مصوبه دولت باید محصولات با قیمت مصوب به فروش می‌رسید، به همین دلیل عرضه‌های قبل در بورس کالا ناموفق بود.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از بورس 24، عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در خصوص ورود شرکت‌های سیمانی به بورس کالا گفت: هلدینگ شرکت‌های سیمانی از جمله سیمان فارس و خوزستان و سیمان تامین در تلاش هستند که محصولات شرکت‌های تابعه این دو هلدینگ در بورس کالا پذیرفته شود.

وی گفت: در این خصوص جلسات متعددی برگزار شده و پس از ارسال مدارک، مستندات و معرفی کارگزار پذیرش این شرکت ها انجام می‌شود و از همان تاریخ عرضه خواهند داشت.

شیخان گفت: با توجه به قانون جدید بورس کالا بخشی از محصولاتی که در بورس کالا معامله می‌شوند، از شمول قیمت گذاری خارج می‌شوند.

وی گفت: در گذشته ضبواط قیمت گذاری در بورس کالا به گونه‌ای بوده که طبق مصوبه دولت باید محصولات با قیمت مصوب به فروش می‌رسید، به همین دلیل عرضه‌های قبل در بورس کالا ناموفق بود.

شیخان افزود: اگر این شرکت‌ها موفق به عرضه در بورس کالا شوند، انجمن صنفی تلاش می‌کند که سایر شرکت‌ها هم در بورس کالا عرضه شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه