جعفری در جلسه شورای اداری شهرستان خواف اعلام کرد:

طرح «جامع سنگان» پیوست سند چشم انداز شهرستان های منطقه شود

کدخبر : 19627

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با هدف حرکت یکپارچه و منسجم، طرح جامع سنگان نیز به سند چشم انداز توسعه شهرستان های منطقه پیوست شود.

به گزارش  رصد اقتصادی  و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان خواف که با حضور فرمانداران خواف و رشتخوار، امام جمعه، نماینده مردم این مناطق در مجلس و مسوولان محلی برگزار شد، تصریح کرد: این طرح با همکاری نهادهای منطقه طراحی و تدوین شود به طوری که تمام حوزه های بالادستی و پایین دستی معدن و صنایع معدنی، توسعه زیرساخت ها، مسوولیت اجتماعی، اشتغال و نحوه توزیع منطقه ای اشتغال، محیط زیست و ... را در بر گیرد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: باید مبنایی برای توسعه منطقه وجود داشته باشد که بتوان نحوه توسعه در بخش های اکتشاف، استخراج زیرساخت و ... را مشخص کرد تا مسوولان آتی نیز روی همین ریل حرکت کنند.

وی گفت: بدین ترتیب از موازی کاری ها جلوگیری می شود و وقفه ای در توسعه منطقه ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ایمیدرو از تدوین چنین طرحی حمایت و پشتیبانی خواهد کرد، گفت: زمانی که طرحی جامع (با در نظر گرفتن توسعه بخش معدن) در اختیار باشد همه سازمان ها و نهادها حرکت خود را در آن چارچوب تنظیم خواهند کرد.

جعفری افزود: اگرچه برخی از اهداف در این طرح جامع در بلند مدت محقق می شود اما برخی از موارد ضروری با هدف رفع دغدغه های مردم منطقه، در کوتاه مدت قابل اجرا شدن است.

وی تاکید کرد: ایمیدرو با مشارکت شرکت های بزرگ توسعه زیرساخت ها را انجام می دهد.

سرمایه گذاری ۲۱.۵ میلیارد دلاری ایمیدرو و شرکت های بزرگ

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین توضیحات آماری در این نشست ارایه کرد و اظهار داشت: ایمیدرو از زمان تاسیس تاکنون ۲۱.۵ میلیارد دلار به همراه شرکت های بزرگ در کل کشور سرمایه گذاری کرده که حاصل آن افزایش اشتغال، کاهش فاصله طبقاتی و توسعه اجتماعی در مناطق معدنی و صنایع معدنی بوده است.

جعفری ادامه داد: تا افق ۱۴۰۴ حدود ۱۳ میلیارد دلار دیگر در بخش معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاری خواهد شد‌.

فرماندار خواف: ۳۰ هزار میلیارد تومان در توسعه سنگان سرمایه گذاری شده

در این برنامه حسین سنجرانی فرماندار خواف نیز طی سخنانی با اشاره به اثرات توسعه معدن در منطقه گفت: از ابتدای فعالیت معادن سنگان تاکنون، ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که توسعه اشتغال و جلوگیری از مهاجرت مردم متطقه، بخشی از اثرات مثبت آن است.

وی ادامه داد: شرکت های سرمایه گذار در سنگان تاکنون خدماتی در حوزه های اجتماعی منطقه انجام داده اند اما نیاز است که اقدامات بیشتری برای توسعه رفاه و همچنین کاستن از دغدغه ها انجام گیرد.

از سوی دیگر حجت الاسلام اکبر احمد پور نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی و خالقداد عرب فرماندار رشتخوار نیز طی سخنانی با برشمردن اثرات فعالیت های معدنی در منطقه، خواستار تسریع در توسعه زیرساخت ها شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه