طی دوماهه نخست سال جاری به ثبت رسید

تولید ۵۰ هزار تن کاتد مسی

کدخبر : 19758

شرکت ملی صنایع مس ایران براساس آخرین آمار تولید، تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری موفق به تولید ۵۰ هزار تن کاتد مس و ۲۱۶ هزار و ۷۱۰ تن کنسانتره مس شد که به ترتیب نسبت به برنامه رشد ۷ و ۵ درصدی نسبت به برنامه داشت.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از مس پرس، سعد عبدی مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس، با اعلام این خبر گفت: تا پایان اردیبهشت‌ ‌ماه سال ۱۴۰۰ تولید مس کاتدی شرکت ملی صنایع مس ایران درحدود ۳۵۰۰ تن و تولید کنسانتره مس شرکت از کارخانه‌های تغلیظ مس سرچشمه مس سونگون، مس میدوک و مس چهل کوره ۱۱ هزار تن از برنامه سال جلوتر بوده است.


وی با بیان این‌که تولید مس محتوی معدنی به‌عنوان شاخص اصلی تولید در شرکت‌های معدنی در مجموع نیز طی این دوره زمانی، رشد ۵ درصدی را تجربه کرده است، گفت: در این بازه زمانی شرکت مس ۵۲ هزار و ۳۸۹ تن نسبت به برنامه تعریف شده ۵۰ هزار و ۱۱۰ تنی مس محتوی تولید کرده است.


به گفته عبدی طی دو ماهه نخست سال جاری شرکت مس با تولید ۶۲ هزار و ۳۲۵ تن آند رشد ۵ درصدی را نسبت به برنامه به ثبت رسانده است.


مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس درباره کل استخراج شرکت مس از معادن سرچشمه، میدوک، سونگون چهل کوره و سایر معادن در حال آماده‌سازی طی این بازه زمانی گفت: شرکت مس در مجموع ۳۵ میلیون و ۲۸۰ هزار تن استخراج داشته است که در مقایسه با برنامه تعریف‌شده ۳۱ میلیون و ۶۴۱ هزار تنی، از رشد ۱۲ درصدی برخوردار بوده است.


عبدی اظهار داشت: برنامه تعیین‌شده برای برداشت سنگ سولفوری از معادن فوق نیز تا پایان نخستین ماه سال جاری ۹ میلیون و ۴۴۴ هزار تن بوده که با عملکرد ۴ میلیون و ۶۶۶ هزار تنی، ۲ درصد از برنامه جلوتر بوده است.


مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس گفت: تولید لجن الکترولیزی (فلزات گرانبها) تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری۱۴۱ تن بوده است که در مقابل برنامه ۱۱۵ تنی رشد ۲۳ درصدی داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

روی خط رسانه
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی