در جریان بازدید وزیر صمت و استاندار البزر مطرح شد؛

تقدیر وزیر صمت از اقدامات انجام شده در بزرگترین کارخانه سیمانی شستا

کدخبر : 20127

​علیرضا رزم‌حسینی(وزیر صمت)، عزیزالله شهبازی(استاندار البرز) و هیات همراه طی مراسمی به همراه رضا جمارانیان (مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین) و حمیدرضا هوشیاری(مدیرعامل فارس و خوزستان) در جریان جزییات بزرگترین تعمیرات اساسی صنعت سیمان در کارخانه سیمان آبیک قرارگرفتند و از اقدامات انجام شده تقدیر کردند.

گزارش رصد اقتصادی به نقل از  روابط عمومی  شرکت سرمایه‌گذاری  سیمان  تامین، کارخانه  سیمان  آبیک به تازگی موفق به اتمام بزرگترین پروژه تعمیرات اساسی  صنعت  سیمان شده است. در مراسم بازدید از کارخانه سیمان آبیک وزیر صمت در جریان جزییات پروژه تعویض رینگ‌های کوره خط یک کارخانه سیمان آبیک که برای اولین بار در کشور بدون کمک از شرکت های خارجی انجام شد، قرار گرفت.

 

 

6-600x450

 

پروژه تعویض رینگ‌های کوره خط یک شرکت سیمان آبیک که می‌توان در  صنعت  سیمان به‌عنوان ابر پروژه تعمیراتی از آن نام برد برای اولین بار در  ایران  از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۹ شروع و در ابتدای اردیبهشت‌ امسال با موفقیت به اتمام رسید. تعمیرات اساسی بزرگ‌ترین کوره تولید  کلینکر  کشور به ظرفیت ۸ هزار و ۵۰۰ تن در روز، سنگین‌ترین تعمیرات انجام‌شده در کوره‌های تولید  کلینکر  کشور بوده که به همت و توان متخصصین داخلی، کلیه مراحل طراحی، مهندسی و عملیات اجرایی آن با موفقیت به اتمام رسید.

 

3-600x450

 

در پروژه مذکور دو رینگ به  قطر  خارجی ۷ متر و ۲۰ سانتی متر، سه قطعه از بدنه کوره به  قطر  ۵ متر و ۸۰ سانتی متر و ده‌ها ردیف اقدامات تعمیراتی، بازسازی و بهینه سازی به  وزن  تقریبی ۱۲۰۰ تن و با رعایت کامل ملاحظات فنی و ایمنی تعویض و بازسازی شد. درمجموع پیشگرمکن، کوره و داکت هوای ثالثیه بالغ‌بر هزار و ۹۰۰ تن عملیات نسوز کاری انجام پذیرفت. که طی برنامه ریزی دقیق، تمهید اقلام، ابزار و ماشین الات سنگین و تخصصی و بدون هرگونه خسارت مالی و جانی پس از ۴ ماه کار دقیق و مداوم با موفقیت به اتمام رسید. با ورود مجدد این کوره به مدار تولید، ظرفیت تولید کلینکر شرکت سیمان آبیک به عنوان بزرگترین تولید کننده کلینکر  ایران  و خاور میانه، به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن در روز رسید.

 

 

4-600x450

 

در جریان بازدید وزیر صمت، استاندار البرز و هیات همراه جزییات بزرگترین تعمیرات اساسی تاریخ صنعت سیمان توسط مهندسان ایرانی و بدون کمک خارجی ها مطرح و مقرر شد در جلسه آتی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درخواست های شرکت سیمان آبیک جهت همکاری نهادها و سازمان های کشوری و استانی مورد بررسی قرارگیرد.

 

2-600x450

 

5-600x450

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه