معاون وزیر صمت و رئیس ایدرو اعلام کرد:

۱۷۰ میلیون دلار داخلی سازی کالاهای خاص فاز ۱۴ برای نخستین بار

کدخبر : 20304

​معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران در جریان بازدید از مراحل تکمیلی راه اندازی اولین واحد( تراین ) پالایشگاه گازی فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت : در اجرای این طرح عظیم ملی کالاهای خاص و پیشرفته ای از قبیل تجهیزات دوار و پکیج ها برای نخستین بار از طریق شرکت های داخلی تامین کالا شده است .

به گزارش رصد اقتصادی ،محسن صالحی نیا ارزش این گروه از کالاهای مورد نیاز فاز ۱۴ پارس جنوبی را که برای اولین بار به تامین کنندگان داخلی واسپاری و تهیه شده است ، بیش از ۱۷۰ میلیون دلار در بخش خشکی اعلام کرد و افزود : این گروه کالایی تاکنون در سایر فاز های پارس جنوبی داخلی سازی نشده بود .

صالحی نیا افزود : ایدرو با دانش انباشته اجرای فازهای ۱، ۶و۷و۸ ، ۱۷ و ۱۸ به عنوان راهبر کنسرسیوم سازندگان فاز ۱۴ پارس جنوبی در کنار اعضای ۸ گانه ایرانی سازندگان این طرح عظیم ملی با هم افزایی و پشتیبانی مجموعه وزارت نفت ، توانمند سازی پیمارنکاران و تولید کنندگان داخلی قطعات را با  بیشترین تعمیق ساخت داخل در دستور کار خود قرار داده است .

معاون وزیر صمت بیش از ۲۶۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در بخش تامین کالا از طریق شرکت های داخلی فقط در بخش خشکی را رقمی مناسب در تعمیق ساخت داخل ارزیابی کرد .

همچنین در نشست مشترک رئیس هیات عامل ایدرو با محمد مشکین فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و توسلی پور مجری فاز ۱۴ به عنوان نمایندگان عالی وزارت نفت  و کار فرمای طرح و سایر اعضای کنسرسیوم هماهنگی های نهایی برای حداکثر شتاب بخشی جهت راه اندازی این طرح بزرگ ملی صورت پذیرفت.

پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی با حدود ۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری  با هدف تولید  روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین ، ۷۷ هزار بشکه میعانات وتولید روزانه۲۹۰۰ تن گاز مایع ، ۲۷۵۰ تن خوراک پتروشیمی و ۴۰۰ تن گوگرد با کار فرمایی مجموعه وزارت نفت و پیمانکاری کنسرسیوم تماما ایرانی با راهبری ایدرو در آستانه راه اندازی نهایی است .

رئیس هیات عامل ایدرو را در این بازدید حسن شیخ نیا معان مالی اقتصادی، حمید بازارگان معاون انرژی های کلان و مدیران ایدرو و و شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران همراهی می کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه