در مجمع عمومی عادی سالانۀ فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری مطرح شد؛

رشد۱۴.۵ درصدی تولید و افزایش ۲۷۳ درصدی سود

کدخبر : 20413

​مجمع عمومی سالیانه شرکت با حضور اکثریت سهامداران در تاریخ 1400/03/08 تشکیل گردید و بعد از گزارش عملکرد هیئت مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت های مالی شرکت با گزارش مقبول مورد تأیید مجمع قرار گرفت.

به گزارش رصداقتصادی ، مصطفی فلاحی، مدیر مالی و حسابداری شرکت فولاد سفیددشت  با اعلام این خبر افزود: در این مجمع ابتدا محمود ارباب زاده، مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت با بیان خلاصه ای از عملکرد سالیانه شرکت گفت: با تلاش و پشتکار کارکنان واحد احیا مستقیم این شرکت تا کنون بالغ بر 2.8 میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرده ایم .

وی در خصوص میزان پیشرفت طرح فولادسازی این شرکت نیز اظهار کرد: واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت در حال حاضر به بیش از 87.26 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و پیش بینی می شود مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد .

  محمود ارباب   زاده در جلسه مجمع عمومی سالیانه سهام   داران، ضمن بیان آمار تولید وفروش شرکت عنوان کرد: در سال ۹۹ ،بیش از ۸۳۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید گردید که نسبت به سال ۹۸ ،رشد  14.5 درصدی داشت. همچنین درآمد حاصل از فروش این مقدار آهن اسفنجی 38,566 میلیارد ریال بوده است که رشد ۱۶۷ درصدی را نشان میدهد .

وی تأمین بیش از یک میلیون تن گندله، بومی سازی ۳۵ قلم تجهیزات و قطعات ماشین آلات، تسویه و قطعی شدن مالیات سال ۹۷ ،پیشرفت پروژه تصفیه خانه فاضلاب و انتقال پساب، طراحی و تأمین مرکز داده، ساختمان باسکول و پست برق ۴۰۰ کیلووات و احداث جاده دسترسی  DA  را از اهم دستاوردهای شرکت در سال ۹۹ برشمرد.

در ادامه با توجه به نقشه راه شرکت جهت تکمیل زنجیره ارزش شرکت گزارش این طرح ها به شرح ذیل در مجمع ارائه گردید :

پروژه های در حال تکمیل فولادسازی، تصفیه خانه، بریکت سازی، انبارها که باید طبق برنامه تا پایان سال ۱۴۰۰ راه اندازی گردد .

پروژه های توسعه جدید که با توجه به حمایت سهام داران شرکت و رفع موانع فاینانس چین، مقرر گردید از منابع مازاد فاینانس اجرا گردد که شامل پروژه ماشین ریخته گری بیلت و واحد اسیدشویی و نورد سرد شرکت است .

پروژه ها و طر ح هایی که درمرحله کسب مجوز لازم هستند و با توجه به موافقت سهام داران مقرر گردید در خصوص تهیه فاز مطالعاتی فنی- اقتصادی این طرح ها و ارائه گزارش حسابرس و مجوز هیئت مدیره شرکت به سهام داران اقدام عاجل صورت پذیرد.

اهم این طرح ها عبارت اند از: واحد وا گن برگردان و خطوط ریلی، مخازن جدید ذخیره آهن اسفنجی، ا کسیژن دوم، کوره پاتیلی دوم، واحد احیای مگامدول جدید، نیروگاه شرکت .

شایان ذکر است در ادامه این مجمع به منظور تأمین مالی طرح های توسعه فوق، سهام داران شرکت موافقت کردند فقط ۱۰ درصد از سود سال ۱۳۹۹ توزیع و مابقی آن که بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال است جهت سرمایه گذاری طرح های توسعه شرکت هزینه گردد .

  گفتنی است در پایان نمایندگان سهام داران حاضر در مجمع از عملکرد خوب هیئت مدیره، مدیرعامل و کارکنان این شرکت در دستیابی به اهداف تعیین شده در سال ۱۳۹۹ قدردانی و بر اهمیت دستیابی به اهداف و برنامه های تعیین شده در سال ۱۴۰۰ تأ کید کردند .

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه