معاون وزیر صمت در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ایدرو و شرکت‌های خودروساز با بنیاد شهید اعلام کرد:

عرضه ۳۰ هزار دستگاه خودرو به مشمولین واجد شرایط معرفی شده از سوی بنیاد شهید

کدخبر : 20843

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایدرو در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ایدرو و شرکت‌های خودروساز با بنیاد شهید در راستای اجرای بند (ز) تبصره (7) قانون بودجه 1400 گفت: بر اساس این تفاهم نامه ایدرو هماهنگی و اقدامات لازم جهت تأمین ۳۰ هزار دستگاه خودرو از محصولات ایران خودرو و سایپا به مشمولین واجد شرایط معرفی شده از سوی بنیاد شهید را انجام خواهد داد.

به گزارش  رصد اقتصادی و به نقل از شاتا، محسن صالحی نیا در این آیین که با حضور وزیر صمت، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور(ایرانخودرو وسایپا) برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: ایران خودرو حداقل 18 هزار دستگاه و سایپا حداقل 12 هزار دستگاه را تامین خواهند کرد.

وی همچنین تصریح کرد: ایدرو بستر لازم برای تحویل خودرو حداکثر ظرف یک ماه پس از واریز وجه توسط متقاضی از طریق دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا را فراهم می کند.

رئیس هیات عامل ایدرو همچنین اضافه کرد: تشخیص و معرفی افراد واجد شرایط برای بهره مندی از خودرو بر عهده بنیاد شهید می باشد و مبنای قیمت محصولات نیز قیمت مصوب اعلامی از سوی مراجع ذیصلاح در زمان عرضه خودروها است.

صالحی نیا هدف از این تفاهم نامه را تسهیل در تردد جانبازان و خانواده‌های معظم شهداء دانست و گفت: بر این اساس همکاری و هماهنگی لازم برای واگذاری خودرو به جانبازان، خانواده‌های معظم شهداء و مدافعان حرم توسط دو خودروساز بزرگ کشور ایران خودرو و سایپا را انجام خواهیم داد.

وی این تفاهم نامه را در راستای اجرایی شدن بند (ز) تبصره (7) قانون بودجه 1400 دانست و تصریح کرد: تلاش های لازم برای ایجاد شرایط مورد نیاز جهت تحقق تسهیلات بانکی و واگذاری خودرو به صورت اقساطی انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه