به منظور جلوگیری از خاموشی‌های شهری؛

محدودیت برق شرکت فولاد خوزستان همچنان ادامه دارد

کدخبر : 21422

شرکت فولاد خوزستان از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری و به منظور جلوگیری از خاموشی‌های شهری، همکاری نزدیکی با شرکت برق منطقه‌ای استان داشته است.

به گزارش رصد اقتصادی:  شرکت فولاد خوزستان از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری و به منظور جلوگیری از خاموشی‌های شهری، همکاری نزدیکی با شرکت برق منطقه‌ای استان داشته است، به طوری که در ساعات اوج مصرف دیماند مصرفی شرکت فولاد خوزستان کاهش بیشتری داشته باشد، در بعضی روزها علاوه بر توقف کوره‌ها، بخشی از تولید آهن‌سازی شامل گندله‌سازی و احیاء را متوقف کردیم. با این کار علاوه بر کمک به پایداری شبکه برق کشور از خاموشی‌های گسترده شهری هم جلوگیری شد.

اولویت با جلوگیری از خاموشی شهرهاست

همکاری شرکت فولاد خوزستان با برق منطقه‌ای استان در تابستان به سال‌های قبل برمی‌گردد. امسال گرمای شدید هوا از یک سو و کاهش تولید برق از سوی دیگر باعث شد، محدودیت‌های برق زودتر از شروع فصل تابستان‌ و با مقدار بیشتری اعمال شود. محدودیت‌های برق امسال در اواسط تیرماه به اوج خود رسید و باعث شد چند روز کوره‌های تولید شمش فولاد را از مدار خارج کنیم.

اولویت مجموعه پایداری شبکه و جلوگیری از خاموشی‌های شهری است. رسالت مجموعه فولاد خوزستان تولید پایدار و خدمت‌رسانی به جامعه است. هر کجا احساس کنیم،‌ می‌توانیم قدمی در مسیر ایجاد رفاه و آسایش جامعه برداریم دریغ نخواهیم کرد. با آنکه محدودیت‌های برق باعث شده، بخشی از تولید برنامه‌ریزی شده را از دست دهیم، اما همواره در کنار مردم خواهیم ایستاد.

توزیع برق عادلانه باشد

محدودیت‌های برقی شرکت فولاد خوزستان همچنان ادامه‌ داشته و از اردیبهشت ماه تا به امروز به صورت پیوسته و مقدار متفاوت اعمال شده است. سعی کردیم با بهره‌گیری از محدودیت‌های اعمال شده، تعمیرات و طرح‌هایی که نیاز به توقف بخشی یا همه‌ی فولادسازی را دارد با هماهنگی واحدهای مختلف انجام دهیم.

متولی اعمال محدودیت‌های برق کشور دیسپاچینگ ملی است، انتظاری که از این نهاد داریم، این است که محدودیت‌های برقی صنایع را به صورت عادلانه و با نگاه ملی اعمال کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه