در ۶ماهه نخست امسال رخ داد؛ تولد ۱۰۰درصدی ورق گرم کشور توسط گروه فولادمبارکه

کدخبر : 22857

عملکرد ۶ماهه نخست سال ۱۴۰۰ برای واحدهای فولادسازی منتشر شد و بر اساس آن بیشترین میزان تولید مربوط به ورق گرم بوده است که ۱۰۰درصد آن توسط گروه فولادمبارکه (فولادسبا و فولادمبارکه) به میزان ۲میلیون و و ۹۱۵هزارو۸۱۶تن به تولید رسیده است؛ دومین محصول از لحاظ میزان حجم تولیدی، میلگرد است که به مقدار یک میلیون و ۵۲۵هزارو۸۹۳تن تولید شده است.

بر پایه جداول منتشر شده از سوی ایمیدرو، میزان تولید شرکت جهان فولاد سیرجان در مدت ۶ماهه اول امسال میلگرد به مقدار ۱۳۳هزارو۶۷۶تن بوده است.

شرکت ذوب آهن اصفهان نیز در مدت یادشده توانسته تیرآهن به مقدار ۳۵۱هزارو۵۷تن، میلگرد ۲۴۵هزارو۹۶۱تن، کلاف ۷۳هزارو۷۲۸تن، شمش کالایی ۳۷۲هزارو۹۲۶تن، ریل ۲۵هزارو۶۳۲تن و سایر محصولات را به میزان ۲هزارو۷۶۲تن تولید کند.

فولاد آذربایجان در ۶ماهه اول ۱۴۰۰ تولید ۱۹۸هزارو۴۳۰تن میلگرد را به ثبت رسانده است.

فولاد اکسین نیز در این مدت ورق عریض به میزان ۳۵۲هزارو۱۸۶تن تولید کرده است.

شرکت فولاد آلیاژی ایران در ۶ماهه اول امسال ۳ محصول را در سبد تولیدی خود داشته است. به این شکل که تسمه و کلاف آلیاژی-مهندسی به مقدار ۱۳هزارو۴۸۸تن، چهارگوش و سایر آلیاژی-مهندسی ۲۲هزارو۸۳۰تن و میلگرد آلیاژی-مهندسی ۱۲۹هزارو۷۹۹تن تولید کرده است.

شرکت فولاد بناب نیز طی مدت ۶ماهه اول امسال توانسته است میلگرد به مقدار ۲۲۱هزارو۶۷۳تن تولید کند؛ همچنین سبد تولید تیرآهن و سایر محصولات تولیدی این شرکت صفر بوده و تولیدی در این زمینه انجام نشده است.

فولاد خراسان هم به عنوان یکی دیگر از شرکت‌های فولادساز، میلگرد به مقدار ۲۷۳هزارو۶۹۱تن تولید کرده و فولاد کویر نیز ۳۶۳هزارو۸۹۰تن میلگرد را در ۶ماهه اول امسال به تولید رسانده است.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سبد محصولات خود تیرآهن به میزان ۱۷هزارو۵۶۲تن، میلگرد ۸۸هزارو۵۷۲تن، کلاف ۲۱هزارو۵۰۶تن و لوله به مقدار ۴هزارو۷۷۹تن تولید کرده است.

همچنین شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری نیز در مدت یادشده توانسته است ورق گالوانیزه به میزان ۱۲۶هزارو۶۵۸تن تولید کند.

اما در کنار تمامی شرکت‌های یادشده در صنعت فولاد ایران، می‌بینیم که گروه فولادمبارکه در شرکت‌های زیرمجموعه خود توانسته است در زمینه تولید ورق گرم و سرد بخش عمده‌ای از تولید را به خود اختصاص دهد. به این شکل که در شرکت فولاد سبا در ۶ماهه اول امسال توانسته است ورق گرم به مقدار ۴۳۱هزارو۷۴۷تن تولید کند؛ همچنین شرکت فولادمبارکه در مدت یادشده، ورق گرم به مقدار ۲میلیون و ۴۸۴هزارو۶۹تن و ورق سرد نیز به میزان ۸۱۲هزارو۲۰ تن تولید کرده است.

در مجموع با نگاهی بر روند تولید محصولات فولادی در ۶ماهه نخست امسال، می‌بینیم ورق گرم بیشترین میزان تولید در میان محصولات فولادی را به میزان ۲میلیون و ۹۱۵هزارو۸۱۶تن داشته است که تماما توسط گروه فولادمبارکه تولید شده است. بعد از این محصول بالاترین رقم تولید برای میلگرد به مقدار یک میلیون و ۵۲۵هزارو۸۹۳تن بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: