مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولاد بیان کرد:

ثبت رکورد تاریخی تولید ورق‌های نورد سرد

کدخبر : 23558

مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه گفت: فولادمردان جبهه صنعت در آبان‌ماه سال جاری موفق به عبور از ظرفیت اسمی و ثبت رکورد تاریخی تولید ورق‌های نورد سرد در تاندم مداوم از ابتدای راه‌اندازی فولاد مبارکه شدند.

 به گزارش رصد اقتصادی، بهزاد بهادرانی با اشاره به دست‌یابی به رکورد جدید تولید در این ناحیه در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: خط تاندم میل پنج‌قفسه‌ای نورد سرد در سال ۱۳۸۴ ریومپ شد و این خط از حالت غیرپیوسته به پیوسته تغییر یافت. وی افزود: به‌موجب این تغییر، تولید نامی این خط از ۷۵۰ هزار تن در سال به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید؛ البته در جریان این ریومپ، مشکلات و نواقصی وجود داشت که قرار بود شرایطی برای رفع این نواقص فراهم شود، اما به‌دلیل وجود تحریم و مشکلات تأمین قطعات یدکی، این تغییرات محقق نشد و به همین خاطر شرایط رسیدن به تولید نامی نیز فراهم نگردید. مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: اتفاق مبارکی که در ماه گذشته در ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه محقق شد، این بود که برای نخستین بار بعد از سال ۸۴، خط تاندم‌میل توانست از مرز تولید نامی عبور کند.

محسن استکی مدیر محصولات سرد شرکت فولاد مبارکه با اعلام رکورد ماهیانه ۱۳۱ هزار و ۱۳۱ تن در ماه ۳۰ روزه (با یک روز کاری کمتر) تصریح کرد: رسیدن به این مهم لبیک به پیام مقام معظم رهبری در سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» و در شرایط دشوار تحریم‌های ظالمانه بوده است. وی افزود: دست‌یابی به این رکورد در ماه ۳۰روزه و با تولید گریدهای ویژه، مستحکم و کیفی، نشان از همدلی و انگیزه کارکنان شاغل در تاندم مداوم ناحیه نورد سرد و واحدهای مرتبط در فولاد مبارکه دارد.

مدیر محصولات سرد شرکت فولاد مبارکه تأکید کرد: خط تاندم مداوم در ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان تنها خط نورد پنج‌قفسه‌ای در تولید ورق سرد نوردیده در کشور به‌منظور پاسخگویی به نیاز صنایع پایین‌دست، به‌خصوص صنایع خودروسازی و لوازم‌خانگی ورق‌های گالوانیزه و رنگی و ورق‌های سرد مورد مصرف در کشور است. وی عنوان داشت: در سال ۱۳۸۴ با اجرای ریومپ و اضافه شدن تجهیزات جانبی به خط تاندم مداوم، این خط ارتقا یافت و ظرفیت تولید اسمی سالیانه از ۷۵۰ هزار تن به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن ارتقا پیدا کرد. وی ابراز داشت: رکورد قبلی این خط در مردادماه ۱۳۹۹ با تولید ۱۲۷ هزار و ۵۰۰ تن بوده که امید است با حمایت مدیران مربوطه و تلاش و همدلی کارکنان صادق و شایسته مجموعه نورد سرد شاهد توفیقات روزافزون و رسیدن به رکوردهای تولید کمی و کیفی بیشتری باشیم.

مدیر محصولات سرد شرکت فولاد مبارکه اضافه کرد: وابستگی خطوط پایین‌دست ناحیه نورد سرد و افزایش نیاز بازار به ورق‌های استراتژیک تولیدی در این خط نشان از اهمیت خط تاندم مداوم فولاد مبارکه در کشور دارد. مواد مورداستفاده در ورودی این خط، کلاف‌های گرم اسیدشویی‌شده هستند که در خطوط اسیدشویی نورد سرد تولید و به این خط تحویل داده می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه