با امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان توسعه تجارت رقم خورد؛

افزایش تعاملات خارجی مناطق آزاد / حضور روز افزون در صحنه های بین المللی صادرات و تجارت

کدخبر : 24850

​با هدف گسترش و توسعه تجارت خارجی‌، بازاریابی‌، تبلیغ و گسترش بازارهای جهانی کالا و خدمات صادراتی، تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان توسعه تجارت ایران امضاء شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از  فرینا، این تفاهم نامه امروز چهارشنبه (8 دی ماه) با حضور «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و «علیرضا پیمان پاک» معاون وزیر صمت، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و دبیرشورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور به امضاء طرفین رسید.

 توانمندسازی بنگاه های تجاری و افزایش ظرفیت آنها به منظور توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود تراز بازرگانی‌، توسعه همکاری های دوجانبه‌، چندجانبه و منطقه‌ای ‌با سایر کشورها و نیز ارایه تسهیلات و کمک برای توسعه صادرات و اطلاع‌رسانی تجاری فعالان اقتصادی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از دیگر اهداف مندرج در این تفاهم نامه است.

اقدام برای عضویت دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی کشور، تهیه و تدوین سند توسعه صادرات، ایجاد اشتغال مولد و توسعه فعالیت های صنفی و بازرگانی از جمله تعهدات سازمان توسعه تجارت ایران در این تفاهم نامه است. 

از دیگر تعهدات سازمان توسعه تجارت ایران در این تفاهم نامه می توان به معرفی فرصت ها و ظرفیت های مناطق آزاد و ویژه کشور در رویدادهای تجاری و نمایشگاهی خارج از کشور، تشکیل مناطق آزاد بین مرزی و فرامرزی و ارتقای تعاملات بین دستگاهی، حضور در بازارهای جهانی و منطقه ای، صادرات غیرنفتی و ترانزیت و حضور موثر این مناطق در شبکه‌های ارزش و تجارت بین‌المللی اشاره کرد.

گفتنی است؛ این تفاهم نامه امروز چهارشنبه (8 دی ماه) در محل سازمان توسعه تجارت ایران به امضای طرفین رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه