ارتقای روابط اقتصادی بین الملل ، راهبرد اصلی وزارت کار

کدخبر : 24999

راهبرد اصلی وزارت کار ، ارتقای روابط اقتصادی و گسترش بازارهای تجاری بین المللی با کشورهای منطقه است.

به گزارش خبرنگار ؛ حامد فروزان مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،  با اعلام خبر فوق افزود: در راستای دستیابی به جایگاه نخست اقتصادی در منطقه ، تقویت روابط بازرگانی ، صادرات  به کشورهای همسایه ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و گسترش بازارهای تجاری بین المللی برای کالای ایرانی از اهداف مهم این وزارتخانه است.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : این در حالی است که بخشی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی ایران، ۱۵ کشور همسایه است که با دارا بودن ۵۶۰ میلیون  نفر جمعیت و با ۲۵کشور منطقه فاصله نزدیکی دارد. بین این کشورها، کشور‌هایی همچون چین، هند و روسیه قرار دارند و بالقوه بازار بزرگی را برای مبادلات درون‌منطقه‌ای تجاری به خود اختصاص داده‌اند.

فروزان اظهار داشت : ظرفیت‌های موجود در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی  شامل ؛ صنعت پتروشیمی، فولاد، خدمات اجتماعی، بخش‌های کشاورزی و مواد غذایی، دارویی، سیمان ، حمل و نقل ، صنایع سلولزی  گردشگری می‌تواند زمینه مناسبی را برای افزایش درآمدهای ارزی کشور فراهم کند و همچنین به شکوفایی اقتصادی برساند.

وی همچنین ؛ با اشاره به دستاوردهای ملی و بین المللی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در حوزه روابط بین الملل اقتصادی خاطرنشان کرد: فعال شدن راه ترانزیتی ایران به سوریه ، دریای مدیترانه ، آفریقا و تقویت بازار بزرگ صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی و اجتماعی ، اتحاد اقتصادی منطقه ای سه کشور ایران، عراق و سوریه ، احیا جاده ابریشم در غرب آسیا ، تشکیل ستاد توسعه روابط اقتصادی در منطقه و احیای دیپلماسی اقتصاد محور ، از مهم ترین اقدامات ایشان در حوزه اعلای جایگاه اقتصادی ایران اسلامی بود.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد : رفع موانع اجرایی، حمایت از حقوق صادرکنندگان در کشورهای مقصد و نظارت بر آن در مجامع بین‌المللی، استفاده از شیوه‌های نوین بازاریابی فعال با همکاری بنگاه‌های اقتصادی وزارتخانه و جذب سرمایه‌های خارجی جهت مشارکت در پروژه‌های فناوری و نوآوری و تسهیل تامین کالاهای سرمایه‌ای موثر در تولید در دستور کار این وزارتخانه قراردارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه