رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

صنعت فولاد، افتخار آذربایجان شرقی است

کدخبر : 26061

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی صنعت فولاد را یکی ازافتخارات مهم استان عنوان کرد.

به گزارش رصد اقتصادی، صابر پرنیان در دیدار با با انجمن فولاد استان، سرمایه گذاری در زیر ساخت های صنعت برق به منظور افزایش ظرفیت و تامین انرژی صنایع استان را امری ضروری دانست و اظهار کرد: صنایع فولادی استان در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته و باید با اقدامات حمایتی و به همت بخش خصوصی در جهت تحرک بخشی و ارتقاء هر چه بیشتر این صنعت تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره ی تامین و ارزش در صنعت فولاد از مهمترین برنامه های صمت استان خواهد بود، ادامه داد: تمهیدات لازم در راستای آماده سازی بسترها فراهم شده و با فعال شدن معادن کوچک و استفاده از ظرفیت معادن استان های همجوار هم می توانیم بخشی از مواد اولیه مورد نیاز واحدهای فولادی را تامین کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بر رفع موانع و چالش های پیش روی حوزه فولاد به عنوان صنعت مادر به ویژه در تامین و تثبیت برق و گاز تاکید کرد و گفت: در تعامل جدی با مقامات ملی و استانی مساله تامین برق مورد نیاز این صنعت پیگیری خواهد شد.

وی بر احصاء دقیق مسائل حوزه فولاد به منظور بررسی در نشست های مشترک آتی با مدیران وزارت صمت و مسئولین استانی و همچنین ارائه راهکارها و پیشنهادات سازنده در جهت توسعه ی هرچه بیشتر صنایع فولادی استان تاکید کرد.

گفتنی است؛ مسائل گمرکی و صادراتی، مواد اولیه، انرژی ( برق و گاز )، بورس کالا، سامانه بهین یاب از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه این دیدار مدیران و اعضای انجمن فولاد استان ضمن تبریک انتصاب پرنیان به عنوان رئیس سازمان صمت استان، برای او در این مسئولیت آرزوی توفیق کرده و به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون رفع موانع تولید در صنایع فولاد پرداختند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه