معاون چادرملو:

باید تولید فولاد کیفی با ارزش افزوده را در کشور توسعه دهیم

کدخبر : 27290

معاون توسعه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: تولید صنعت فولاد کیفی ارزش افزوده زیادی دارد و در این حوزه باید تولید خود را توسعه دهیم.

به گزارش دنیای رصد اقتصادی و به نقل  از ایراسین،  بزرگمهر غفرانی در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد کشور افزود: بدون شک تولید فولاد کیفی درآمدهای زیادی را نصیب کشور می کند و باید تلاش کنیم در این حوزه تولید خود را بیش از پیش توسعه دهیم.

وی گفت: در این همایش صحبت از توسعه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری است در حالی که ما باید در صنعت فولاد کیفی تلاش خود را بیشتر کنیم چون ارزش افزوده زیادی نصیب کشور می کند.

معاون توسعه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تاکید کرد: در  حالی که در افق ۱۴۰۴ در نظر داریم سالانه ۵۵ میلیون تن سنگ آهن تولید کنید ولی در این افق آمادگی لازم را برای تولید این مقدار سنگ آهن نداریم.

غفرانی افزود: در حال حاضر تولید سنگ آهن در کشور به ۳۵ میلیون تن رسیده است اما مشکلات در این بخش سبب شده است که شرایط مناسبی را نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: به نظرم باید تولید سنگ آهن را در همین میزان ۳۵ میلیون تن در سال نگه داریم تا بتوانیم علاوه بر این در حوزه تولید محصولات فولاد کیفی در جهان توانمندی‌های خود را نشان دهیم.

همایش فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در صنعت فولاد کشور با حضور کارشناسان، مدیران و متخصصان صنعت فولاد و ذخایر معدنی کشور روز یکم اسفند ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

خبرداغ روز

‍‍‍
ارسال نظر: