بانک صنعت و معدن

سامانه پرداخت لحظه ای (پل) در بانک صنعت و معدن کلید خورد

کدخبر : 28253

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک صنعت و معدن از راه اندازی سامانه "پرداخت لحظه ای (پل)" به منظور انجام تراکنش های خرد به صورت برخط و لحظه ای خبر داد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی، به گفته شهرام ارباب معروف مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک صنعت و معدن، بانک مرکزی ج.ا.ا پیاده‌سازی سامانه پرداخت لحظه‌ای یا پل را مدت‌هاست که در دستور کار خود قرار داده و هم ‌اکنون این سامانه پس از طی مراحل آزمون‌های نهایی به مرحله بهره ‌برداری در شبکه بانکی رسیده است.

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات تصریح کرد: در این سامانه مشتریان می‌توانند با امنیت بیشتر، کارمزد کمتر نسبت به استفاده از سامانه‌های ساتنا و پایا و کارت به کارت در شبکه شتاب از طریق یکی از درگاه های اینترنت بانک یا همراه بانک به صورت آنی تا سقف 100 میلیون ریال در روز به حساب افراد در بانک‌های دیگر انتقال وجه مورد نظر را انجام دهند.

وی افزود: دارا بودن کد شهاب معتبر برای طرفین تراکنش در این سامانه (پرداخت‌کننده و پذیرنده) الزامی است .همچنین بر خلاف سرویس کارت به کارت، انتقال وجه در سامانه پل بر اساس شماره حساب مبدأ و شماره شبای حساب مقصد صورت می‌پذیرد که این امر ضریب امنیت تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد.

ارباب معروف تأکید کرد: سامانه پل محدودیت زمانی نداشته و در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته، امکان انتقال وجه لحظه‌ای از این طریق امکان‌پذیر است و مشتریان می توانند از طریق همراه بانک و یا اینترنت بانک از این خدمت استفاده نمایند. کافی است در بخش انتقال وجه گزینه انتقال آنی را انتخاب کنند و این امکان انتقال وجه از حساب های بانکهای صادرکننده عضو شبکه پل به تمامی شباهای این بانک میسر می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه