حامد فراهانی

امنیت خاطر در فضای تولیدی کشور، با بهره مندی از روابط عمومی های پویا

کدخبر : 31062

تولید و اشتغال جزو کلیدواژه‌هایی است که در سال‌های اخیر مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و ایشان در انتخاب شعار سال همواره این مهم را در نظر داشته اند.

بدون تردید یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی حاکم برکشور، مشکلات بخش تولید و چالش‌هایی است که فعالان این عرصه و تولیدکنندگان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

سازمان ها و شرکت های بزرگ اقتصادی اعم از دولتی و خصوصی از ارکان اصلی بازارهای مالی، ظرفیت و توانمندی های زیادی برای کمک به صاحبان صنایع و کسب و کارها و کارآفرینان جهت تولید و اشتغال زایی داشته و می‌توانند در مسیر تحقق شعار سال جدید بسیار نقش آفرین باشد.

آنچه از اهمیت خاصی در این راستا برخوردار است نقش و اهمیت مقوله روابط عمومی در توسعه فضای اقتصادی و نیز عملکرد مدیران روابط عمومی در تبیین سیاست های مدیران ارشد هر سازمان برای بهره مندی از فضای کسب و کار است.

در واقع نقش روابط عمومی ها در این زمینه بسیار برجسته است به طوری که  به عنوان زنجیره اصلی ارتباط میان مدیران، کارکنان و جامعه هدف، مسوولیتی خطیر برعهده دارند و می توانند بنحو مقتضی اذهان فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع را به اهمیت پوشش ریسک احتمالی فعالیت هایشان معطوف و ساز وکارهای مناسبی برای معرفی و ارائه خدمات مختلف به بخش های تولیدی کشور اتخاذ کرده و به آگاهی بخشی در این حوزه بپردازند.

پر واضح است که خدمات دهی مطلوب توسط سازمان های مختلف، در گرو توسعه خدمات الکترونیکی، تکمیل زیرساخت‌های توسعه‌ای و سامانه‌های دیجیتالی و حرکت پرشتاب در مسیر هوشمندسازی خدمات است که همه این موارد به نوعی نیازمند در اختیار داشتن روابط عمومی چیره دست و کار بلد است که آشنا به امور بوده تا بتواند به درستی فعالیت های سازمان متبوع خود را متبلور و معرفی نماید.

به بیان دیگر، روابط عمومی پویا به نوعی یک اهرم قوی برای هر سازمان فعال و توانمند محسوب می شود که می تواند با بهره مندی از مزایای روابط عمومی هوشمند به توسعه فعالیت های آن سازمان کمک شایانی کرده و راه را برای توسعه فعالیت های بیشتر هموار کند.

بنا بر این آنچه که از اهمیت ویژه ای برخوردار است بها دادن به واحد روابط عمومی در هر سازمان است که بتواند با آرامش خاطر در راستای پیشبرد اهداف سازمانی گام های مثبت و ارزشمندی بردارد.

بدیهی است سازمان های بزرگ و موفق از روابط عمومی های پویایی برخوردارند که با پر و بال دادن به آن ها می توانند از ارتباطات مستحکم تری بهره مند شده و اهداف سازمانی خود را پیش ببرند.

حامد فراهانی

فعال حوزه ارتباطات

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: